Перейти на мобільну версію сайту


05.05.2017

НЕ ТІЛЬКИ ДЛЯ СЕЛФІ

містоХмельницький було названо найбезпечнішим містом в Україні. Такі дані оприлюднив Інститут суспільно-економічних досліджень. 
Одразу за нашим обласним центром йдуть Тернопіль, Чернівці, Чернігів та Івано-Франківськ. Натомість, у п’ятірку найнебезпечніших міст потрапили Миколаїв, Сєвєродонецьк, Київ, Кропивницький та Запоріжжя.

Рейтинг безпечності обласних центрів України є результатом співставлення даних Третього всеукраїнського муніципального опитування мешканців обласних центрів, проведеного на замовлення Міжнародного Республіканського Інституту (ІRI) та статистики щодо кількості кримінальних правопорушень.

Як розповіла експерт з макроекономічної політики Інституту суспільно-економічних досліджень Крістіна Аврамченко, на позицію міста в рейтингу впливала кількість правопорушень та думка городян щодо рівня власної безпеки.

- Сприйняття громадянами стану безпеки в місті не завжди співпадають із об’єктивними даними щодо кількості кримінальних правопорушень. Так, у містах з приблизно однаковою кількістю кримінальних правопорушень громадяни оцінюють безпеку по-різному. Наприклад, в Івано-Франківську, Вінниці і Херсоні кількість кримінальних правопорушень приблизно однакова: від 150 до 165 на 10 тис. осіб. Проте городяни почуваються по-різному. У Вінниці та Івано-Франківську безпечніше, а у Херсоні значно менш безпечно, – розповідає експерт.

Опитування виявило і цікаві парадокси. Наприклад, у туристично привабливому Львові зареєстровано понад 200 кримінальних правопорушень на 10 тис. населення, однак безпечно почуваються понад 65% городян, у той час як у прифронтовому Маріуполі злочинність одна з найменших у країні (32 злочини на 10 тис. населення), проте лише 41% респондентів почуває себе у безпеці.

Муніципальне опитування показало, що 73% хмельничан почуваються безпечно, йдучи додому ввечері після настання темряви. У той же час, у місті, порівняно з іншими обласними центрами, найменше кримінальних правопорушень – всього 2 на 10 тис осіб. Натомість найменш безпечним обласним центром виявилось Запоріжжя, де зареєстровано понад 300 правопорушень на 10 тис. осіб, а безпечно почуваються тільки 44% городян.

Почуття безпеки на вулицях міста - це і суттєвий показник роботи поліції. Якщо правоохоронні органи дбають про порядок, то й люди, відповідно, це вдчувають.


Теги: найбезпечніше місто України

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.