Перейти на мобільну версію сайту


18.01.2013

НЕ ДАЙМО «ВІКТОРІЇ» ЗДОЛАТИ НАС!

Цьогоріч грип виявився до українців «ввічливим». Що не кажіть, а він таки дав нам змогу відгуляти новорічні свята, хоча восени епідеміологи й прогнозували спалах епідемії грипу у грудні. Та будь-якій ввічливості приходить край...
Як повідомила завідувач відділу респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім.Громашевського Алла Мироненко, епідемія нового штаму грипу «Вікторія» (А/H3N2) розпочнеться в Україні вже з наступного тижня і триватиме понад два місяці.
- Цього року не варто побоюватися «свинячого грипу» (H1N1), оскільки за два роки на нього в українців уже виробився імунітет, - запевняє епідеміолог. - Набагато більше нас хвилює вірус «Вікторія». Він такий же агресивний, як і свинячий, але на нього в українців немає імунітету.
Наразі в Україні зареєстровано лише одного хворого штамом «Вікторія» - це 5-річний киянин, у якого хвороба хоч і проходила досить важко, але все ж дитина її успішно грип1.jpgздолала.  
За словами Алли Мироненко, цього сезону епідемія буде більш масштабною, ніж минулого, але пандемія не передбачається.
А чи далеко від епідпорогу знаходяться наші місто та район? Про це ми запитали начальника Кам’янець-Подільського міськрайонного управління Держсанепідслужби у Хмельницькій області Олега Керничного.
- Наразі захворювання на грип та РВІ ні в місті, ні в районі не перевищили епідпорогу, - повідомив Олег Володимирович. - За останній тиждень з ознаками респіраторно-вірусних захворювань до лікарів звернулося 206 мешканців міста та 150 жителів району. Поки що випадки грипу лабораторно не підтверджені.
- Олеже Володимировичу, коли кам’янчанам варто очікувати різкий спалах інфекції?
- Важко спрогнозувати. Різке збільшення захворюваності на РВІ та грип можливе вже в наступні тижні, оскільки в школярів закінчилися канікули, а саме в дитячому середовищі хвороби розвиваються найшвидше.

Теги: грип, ОРВІ, грип "Вікторія"

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.