Перейти на мобільну версію сайту


09.03.2012

Насильна домофонізація. Хто за цим стоїть?

Справжня війна цими днями розгорнулася біля дев’ятиповерхівки, що на вулиці Данила Галицького, 13. До редакції «КлюЧа» зателефонувала одна з обурених мешканок квартир, що в четвертому під’їзді, де саме тривав процес встановлення домофона, та благала нас приїхати, аби допомогти відстояти право безперешкодно (безоплатно) потрапляти до власного помешкання. Також вона повідомила, що підписи 15-х людей, якими вони нібито підтвердили згоду на домофонізацію, є підробними.
DSC06883.JPGГарні двері з домофоном уже були встановлені на вході до під’їзду. Здалеку було чутно гуркіт: пенсіонер, не знаючи, як вийти надвір із «домофонної пастки», щосили товк у двері. Коли йому нарешті показали, на яку кнопку-цяточку натиснути, переляканий чоловік просто вибіг з будинку. З нього крапав піт, ніби після допиту в гестапо.
Тим часом під дверима під’їзду зібрався справжній мітинг. Як нам почала розповідати пані Ольга, вона не може потрапити до дітей уже понад півгодини - все чекає, аби хтось вийшов і впустив її в дім. Пані Людмила, мешканка цього ж будинку, зізналася, що у п’ятому та четвертому під’їздах домофон усе ж таки встановили. А от мешканцям перших трьох поки що вдається «тримати оборону» та відстоювати право бути неодомофоненими. Там люди по черзі несуть вахту.
Наша співрозмовниця Людмила зараховує себе до малозабезпечених сімей. У неї немає роботи - перебивається таким-сяким підробітком, тому встановлення домофонної трубки є для нею розкішшю. Також не погоджується вона щомісяця платити за право потрапити до свого під’їзду, оскільки не знає, де брати гроші на оплату вже існуючих комунальних послуг. На очах жінки виступили сльози. А ще гнів, з яким, здається, здатна, вибачте, роздерти будь-якого чиновника, який би потрапив у цей момент під погляд обуреної жінки.
- Та дідько з тим домофоном! - обурено кричить пані Людмила. - Але куди поділи наші нові двері від під’їзду, на які ми нещодавно збирали по 60 гривень?! То, може, продати їх і зробити щось корисне для нашого будинку чи під’їзду?!
Чи буде почутий голос цієї жінки, як і голос інших мешканців квартир четвертого під’їзду, котрі не давали згоди на встановлення домофона? Чому влада стоїть осторонь цього делікатного питання? А може, і не осторонь? Як така домофонізація узгоджується з чинним законодавством, де чітко говориться, що усі власники приватизованих квартир мають право на спільну сумісну власність площ загального користування, тобто є рівноправними співвласниками своїх будинків і під’їздів. Звідси ніхто: ні сусіди, ні представники будь-яких фірм - не мають права перекривати доступ людей до їхніх квартир.
Будемо неправдиві, якщо не скажемо, що почули й іншу думку, відмінну від тієї, яку висловили пані Ольга та пані Людмила. Викладач одного з вишів, котрий також мешкає в цьому будинку, навздогін крикам цих жінок сказав: «Добре, що встановили двері з домофоном! Може, тепер буде більше порядку та менше всілякої шантропи».
Можливо. Але чи можна порядку й чистоти досягати обманом чи порушенням закону?..

Теги: ЖКГ, домофони

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.