Перейти на мобільну версію сайту


30.01.2015

НАША ПІСНЯ ГАРНА Й НОВА...

Посадовці від медицини нашого міста 27 січня побували на публічному обговоренні проекту «Стратегія медичної реформи України» яке проходило у Вінниці.

Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі розповів про кроки в медичній реформі на 2015 рік. Серед них, зокрема, говорили про передачу державних закупівель міжнародним організаціям, скасування непотрібних ліцензій на ліки та вироби медичного призначення й спрощення реєстрацій на них. Також була мова про кадрову політику, фінансування галузі, громадське здоров’я тощо.

За словами міністра, наразі проводиться аудити лікарень, поліклінік, щоб мати чіткі розрахунки вартості послуг та дані про медичні заклади перед тим, як міняти систему. Сьогодні в Україні працює 8300 лікарень та поліклінік, на їхнє утримання витрачається 75% коштів з Держбюджету. Ці гроші потрібно ефективно перерозподілити. Замість оплати ліжок у лікарнях, їх потрібно використовувати на лікування пацієнтів. Тому всі області планують перевести на систему сімейних лікарів. Свого часу екс-міністр МОЗ Микола Поліщук чітко визначив систему реформування медичної галузі, але йому не дали працювати, побоялися розвалу медичної мафії, яку донині в Україні ще нікому не вдалося здолати.

28 січня під час прес-конференції місцеві медики розповіли журналістам, якою вони бачать реформу на місцях. Йшла мова про те, що Кам’янцю вигідніше і дешевше користуватися приватними лабораторіями. Але чому б не створити одну потужну комунальну лабораторію, яка могла би забезпечити потреби кам’янчан і заробляла б гроші, які б йшли для поповнення міського бюджету?

Що ж до приватизації закладів ПСМД, то міська казна могла би скинути з себе тягар утримання амбулаторій, а послуги замовляти у сімейних лікарів. Тоді б побачили, до кого з лікарів більше піде пацієнтів і, можливо, відпала б потреба в багатьох лікарях, які вже до чогось «допрацьовують».

Щодо медичного страхуваня, про яке теж давно говорять, то воно не буде обов’язковим, але якщо не застрахуєшся, то, потрапивши в лікарню, доведеться відразу сплатити певну суму за медичну послугу. Можливо, для багатіїв це й не відчутно, а от для основної кількості населення, яке має мізерні доходи, це черговий тупик.

Кадрова політика в медицині зводиться до того, що лікарі повинні будуть мати ліцензії і зможуть працювати на госпрозрахункових засадах. Говорили посадовці й про оптимізацію ліжкового фонду міської лікарні. На сьогодні є 510 ліжок, якщо їх скоротити на половину, якість надання послуг від цього не погіршиться.

Теги: медицина, реформування медицини

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.