Перейти на мобільну версію сайту


09.12.2016

НА ПОРОЗІ - ГРИП

грипНа Хмельниччині на грип та ГРВІ захворіло 6286 осіб. 75% з них - діти. Область впритул наблизилася до епідеміологічного порогу. Ще 3% - і ми переступимо його. Епідпоріг вже подолано в Нетішині, там оголошено карантин у навчальних закладах.

Можливо, на Кам’янеччину цей вірус до Нового року не долетить. 

- На сьогодні в місті ситуація з цим небезпечним вірусом спокійна, - повідомив заступник міського голови Вадим Савчук. – Говорити про епідемію зарано. Показники захворюваності повністю відповідають сезонним, але є й негативні - збільшення захворюваності серед організованих колективів, особливо дитячих.

Цьогоріч в Україні фіксується максимальна циркуляція нового для нас грипу H2N2 «Гонконг». За словами медиків, він найбільше вражає дітей до 3 років та старших людей. Окрім «Гонконгу» фіксуються віруси грипу В та Н1N1.

Багато хто вважає, що перенести грип на ногах - це геройство, а насправді - це злочин проти суспільства. Грип – не лише епідеміологічна, а й соціальна проблема. Економічні збитки від захворювання на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) становлять мільйони гривень. А кому й прибутки, коли мова заходить про аптеки. Серед інфекційних захворювань вони займають провідне місце й залишаються серйозною проблемою людства.

- Кожен має усвідомити, що грип небезпечний своїми ускладненнями, - коментує ситуацію сімейний лікар Микола Шуханов, - особливо для дітей молодшого віку, осіб похилого віку та з хронічними захворюваннями, серед яких - запалення легень, середнього вуха, гайморових пазух, бронхіти, ураження нирок, мозку, серця. Грип починається завжди раптово і супроводжується високою температурою тіла, сильним головним болем, м’язовим і суглобним та слабкістю. Інфікуватися можна не лише при чханні й кашлі хворого, а й, перебуваючи в приміщенні чи транспорті, де знаходився хворий.

Ризики виникнення ускладнень від грипу можна зменшити проведенням профілактики – це щеплення проти грипу, у першу чергу, особам з високим ризиком захворювання, чи виникненням ускладнень – дітей молодшого віку, осіб похилого віку, дітей й дорослих із захворюваннями серцево-судинної системи, органів дихання, ендокринною патологією, вторинним імунодефіцитним станом тощо. Про вакцинацію мають також подбати працівники торгівлі, охорони здоров’я, громадського харчування, житлово-комунального господарства, транспорту та інших сфер життєдіяльності, які щоденно пов’язані з обслуговуванням населення та мають контакт із великою кількістю людей. Вакцинація дає позитивний результат, попереджає післягрипозні ускладнення, летальність, знижує рівень захворюваності.

Значну роль у профілактиці грипу та ГРВІ відіграє неспецифічна профілактика. Кожен має робити все можливе, щоб підвищити рівень свого імунітету, споживаючи продукти з високим вмістом вітамінів (цитрусові, часник, цибуля та інші), вітамінні чаї зі смородини, горобини тощо, дотримуватися здорового способу життя, не палити та відмовитися від інших шкідливих звичок.

Бажано обмежити відвідування місць із масовим перебуванням людей. Перед виходом з дому змазувати слизові оболонки носа оксоліновою маззю, настоєм часника в олії; горло можна полоскати сольовими розчинами чи водним настоєм хрону.

Необхідно також прогулюватися на свіжому повітрі, займатись фізичною культурою.

Якщо ж хвороба не обминула вас, залишайтеся вдома, обов’язково викличте лікаря й дотримуйтеся його рекомендацій. Перехворіти грипом на ногах – не геройство, а безглуздя. Нам, медикам, відомі щорічні випадки, які закінчувалися трагічно для тих, хто не дбав про себе та не прислухався до порад лікарів.  


Теги: грип, епідемія

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.