Перейти на мобільну версію сайту


07.08.2015

НА БІЛАНІВЦІ СВОЄ СВЯТО

Кожен мікрорайон міста влаштовує своє свято району. І здебільшого це світські розваги. А от мешканці Біланівки вже не перший рік збираються на своє свято 4 серпня в день Марії Магдалини біля тамтешнього оберега - хреста, який був встановлений ще у 18 столітті.

БіланівкаВстановили його як оберіг, коли на Поділлі й зокрема в Кам’янці, бушувала епідемія чуми. Тоді в місті й сусідніх селах померло 30 тисяч люду. За легендою саме на цьому місці священик встановив хрест, і не лише тут, а й на Довжку, й усі, хто вийшов до його освячення, залишилися живими.

Згодом той хрест зруйнував час, а отже старші мешканці Біланівки вирішили відновити цю святиню. За сприяння старожительки пані Стоцької люди зібрали гроші і встановили дубовий хрест, який було освячено й встановлено ікону Марії Магдалини.

На своє свято жителі запросили й міського голову, який після служби, яку провів отець Олександр та освятив воду, побажав Божого благословіння й здоров’я всім.

- Це один із найстаріших районів Кам’янця, і думаю, що символічним є те, що саме тут зберігаються традиції духовності та віри. Бажаю всім нам насамперед миру, який є сьогодні основним бажанням для кожної родини та нашої України, - зазначив Михайло Євстафійович.

Натхненниками цього свята стали Ірина Стоцька, Галина Герасименко та Тетяна Гончарова. Вони щороку влаштовують прибирання прилеглої території. Також жінки подбали про святковий обід для присутніх на Богослужінні.

Теги: Біланівка

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.