Перейти на мобільну версію сайту


28.06.2013

НА БАСТІОНІ - «ПАНОРАМА ФОРТ»

Ще позавчора там була зелена зона, рештки історичного минулого, що виглядали то з одного, то з іншого краю. Ще вчора там проводились археологічні дослідження, а сьогодні... землю риє екскаватор. Що буде завтра, саме з цього приводу проводила дослідження газета «КлюЧ».
Частина вулиці Францісканської, що пролягає повз домініканський монастир, нині перетворилася на будівельний майданчик. На Вірменському бастіоні височіє будівельний паркан, а за ним на всю силу працюють екскаваторники, вантажники тощо.
«Що будують?» - перше питання, яке промайнуло в голові. Минулого року на цьому ж місці також 4.jpeg«рили», але тоді громадськість заспокоїли, мовляв, нічого страшного немає, проводяться археологічні дослідження.
- Дійсно, дослідження проводилися, - пояснює нам директор НІАЗ «Кам’янець» Василь Фенцур. - Якихось цінних знахідок під час розкопок знайдено не було. Було виявлено стіну, як продовження Вірменського бастіону. Також на цьому місці знаходиться підвальне приміщення, яке раніше використовувалося, як склад паливно-мастильних матеріалів. Воно має власника, який планує збудувати тут невеличке кафе.
Якщо дивитися на історико-архітектурний план, то можна побачити, як від Вірменського бастіону стіни утворювали дві тераси. Під час розкопок були знайдені втрачені стіни верхнього і нижнього ронделю, і вони будуть збережені. У планах забудовника завершити верхній рондель і створити відпочинковий майданчик.
Про те, що стіни і власне мур Вірменського бастіону будуть збережені, повідомив нам і автор проекту будівництва закладу громадського харчування, архітектор Віктор Рудюк.
- Плануємо на цьому місці зробити своєрідну атракцію, - каже архітектор. - Рів та вал, який було знайдено під час археологічних досліджень, буде збережено. Із матеріалів, які бастіон (1).JPGвикористовуватимуться для будівництва кафе, буде лише дерево та скло. Заклад матиме невеличке накриття зверху, частина з якого буде з сірої черепиці. Такої в Кам’янці ще немає, і вона гармонійно буде вписуватися в загальну архітектуру тієї частини Старого міста. Зрештою, ми матимемо ще одне гарне місце, де можна буде смачно поїсти і відпочити.
Як запевнив нас автор цього проекту, майбутній заклад громадського харчування в жодному разі не перевищуватиме по висоті будівлі, що там існують. А його відвідувачі матимуть можливість під час трапези милуватися Старою фортецею.
- Усі необхідні документи та погодження на будівництво ми отримали, - пояснив і власник майбутнього ресторану Леонід Новіцький. - Розроблений ескізний проект затверджено в Мінкультури. Майбутній ресторан матиме назву «Панорама форт». Плануємо, що до 2015 року всі роботи будуть завершені.

Теги: «Панорама форт», Вірменський бастіон

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.