Перейти на мобільну версію сайту


30.11.2018

ЛИШЕ ДРУГА ШКОЛА ПІДЕ НА КАРАНТИН

карантинУ ЗОШ №2 з 29 листопада і до 7 грудня оголошено карантин через те, що шестеро учнів захворіли на кір. Так вирішила протиепідемілогічна комісія, яка складається з медиків і педагогів. Аби решта учнів не захворіла, дітей вирішили розмежувати. Загалом у місті зареєстровано 76 випадків захворювання на кір, серед яких 28 дорослих і 48 дітей. 

– Якщо за 11 місяців цього року в дитячій поліклініці зафіксовано 41 випадок хвороби, то 10 випадків припало на останні кілька місяців, – каже головний лікар дитячої поліклініки Тетяна Очеретенко. – Саме коли діти після канікул зібралися в організовані колективи.

– Паніку в місті з цього приводу не потрібно сіяти, – звертається до всіх головний епідеміолог міста Алла Грицай. – Хвилюватися через те, що ці діти не сидітимуть вдома під час карантину, теж не потрібно, адже цей вірус не стійкий у навколишньому середовищі. Цього року було шість випадків захворювання в ДНЗ №17, але вони розтягнуті в часі і жодної загрози не складають. Попри все, необхідно суворо дотримуватися правил особистої гігієни, постійно мити руки, проводити вологе прибирання в приміщеннях. При появі найменших ознак хвороби обов’язково звернутися до лікаря, а не займатися самолікуванням.

Заступник начальника міського управління освіти Сергій Мельник повідомив, що в школах 20% дітей відсутні на уроках і лише 12% – по хворобі. Згідно з даними ЦГЗ МОЗ України, за останній тиждень зареєстровано 1855 нових випадків захворювання на кір.У відомстві повідомляють про 548 випадків серед дорослих та 1307 випадків серед дітей. Як і раніше, найчастіше звертаються до медичних закладів з кором пацієнти з Івано-Франківської, Тернопілської, Львівської та Закарпатської областей. Хмельницької області в цьому переліку немає.

У МОЗ переконані, що в цих областях ігнорують можливість вакцинуватися проти кору. Враховуючи, що це єдиний ефективний метод запобігання захворюванню, населенню рекомендують в найкоротший термін звернутись до свого сімейного лікаря та зробити щеплення.

Якщо виникла підозра на кір, треба викликати лікаря, бо ця хвороба потребує чіткого підтвердження діагнозу. На першому етапі дуже складно встановити, чи людина хвора на кір, на ГРВІ чи на якусь іншу хворобу, бо перші 4 доби недуги минають без типових шкірних висипань, за якою всі люди знають кір. Але дуже важливо діагностувати кір в цей період, бо тоді можна вжити заходів для мінімізації наслідків для хворого та для контактних осіб.

Як свідчить практика, у більшості випадків перебіг захворювання дозволяє лікуватися вдома і все, що пацієнти мають робити – виконувати рекомендації лікаря. Якщо дитина ніколи не була вакцинована, їй варто провести щеплення якомога раніше. Відповідно до рекомендацій МОЗ і календаря профілактичних щеплень, в Україні вакцинація проти кору проводиться дітям у 12 місяців та у 6 років.

Як бути дорослим? Згідно з офіційною рекомендацією, всім дорослим, які не хворіли на кір, має бути введена одна доза вакцини. Серед дорослих є люди, які не знають чи не пам’ятають, що вони хворіли і вже мають імунітет. Що робити? Можна здати аналіз, який покаже, чи в організмі людини присутні захисні антитіла проти вірусу кору. Якщо так, то вакцинація не потрібна, а якщо ні, то треба вакцинуватися. Цей аналіз можна здати у приватних лабораторних центрах.


Теги: освіта, карантин

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.