Перейти на мобільну версію сайту


06.07.2018

ЛИПЕНЬ ЗМІН

Із 1 липня на українців чекає низка змін, не вкрай сприятливого фінансового характеру. Як завжди, налаштовуємося на підвищення, затягуємо паски тугіше й прилаштовуємося до нових умов.

Пенсії зростуть. Так, урядовці обіцяють, що після 1 липня підвищені пенсії отримають понад 813 тисяч українців. Підвищення складатиме 4,5% від прожиткового мінімуму, також на 4,5% збільшать соціальні стандарти в грудні. Для прикладу, зараз українські пенсіонери отримують не менше 1373 грн, в липні виплату збільшать до 1435 грн, тобто на 62 грн.

Зросте прожитковий мінімум. Відповідно, як збільшиться кількість отриманих грошей, так і ростимуть наші нібито «доходи». Відтак з 1 липня прожитковий мінімум на 1 особу складе 1777 грн.

Медичні кульбіти. З 1 липня повноцінно стартує другий етап медичної реформи в Україні. З цього часу медичні фахівці почнуть отримувати гроші за надані послуги. Також набув чинності новий перелік послуг первинної медичної допомоги та список безкоштовних аналізів, з яким більш детально можна ознайомитися на стор.5.

Фінансове спрощення. З 1 липня банкам і фінустановам спростили порядок проведення операцій з обміну валют. Банки зможуть оформлювати квитанції про валютно-обмінні операції не лише в паперовій формі, але і в електронному вигляді.

НБУ з 1 липня припиняє карбування монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок з впровадженням правил округлення загальної суми покупки для спрощення розрахунків готівкою.

Боржників – у реєстр. З липня в країні запрацює реєстр боржників банків. До списку потраплять клієнти, які не повернули як мінімум 372,3 тис. грн. Вони більше не зможуть взяти кредит у жодному з банків.

Інновації. Українські мобільні оператори lifecell, Vodafone і Київстар з 1 липня розширюють мобільний інтернет за технологією 4G в діапазоні 1800 МГц в Україні. Разом з цим, З 1 липня в Україні відключать аналогове ТБ.

Оплата карткою. Також з 1 липня у відділеннях Укрпошти можна буде розплачуватися картою. Для цього з’являться спеціальні РОS-термінали. Але є і неприємна новина: Мінінфраструктури затвердило підвищення тарифів Укрпошти на підписку періодичних друкованих видань на 24,7% з 1 липня і на 19,2% з 1 січня 2019 року.


Теги: липневі зміни

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.