Перейти на мобільну версію сайту


01.06.2018

ЛУНАЛИ ВУБУХИ, РЕВЛИ МОТОРИ І ПУСКАЛИ ДИМ

понтониНаші понтонери переправили техніку і особовий склад через Дністер. Це були навчання з гулом моторів, димовими завісами і вибухами. Впродовж трьох діб військовослужбовці понтонно-мостового батальйону (командир підполковник Руслан Зелінський) 48-ої інженерної бригади проходили тактико-спеціальні заняття з обладнання й утримання паромних переправ через водну перешкоду.

Ці військові мають у другій половині червня відправитися на ротацію в район ОБС. Тому практику проходили в мирній обстановці. Вони вчилися скидати понтони і збирати їх, а також переправляти техніку і людей через річку.

Умови були наближені до бойових, потужна техніка, щоправда ще радянського зразка, гула і була безвідмовною. Навчанням передувала копітка багатотижнева підготовка техніки до виходу, а військовослужбовців за контрактом – теоретична підготовка. На березі Дністра розгорнули військовий табір з потрібною інфраструктурою – медичний намет, кухня, командний пункт тощо.

Контрактники злагоджено працювали, безпомилково розрахувавши захід машин у воду, точно скидали понтони, а катери їх транспортували на потрібне місце, а потім за їхньою допомогою переправляли на інший берег. Понтони могли переправити 170 тонн вантажу. Слід відзначити, що вся техніка працює як годинник, незважаючи на її не юний вік, вона доглянута і в бойовій готовності.

– Наша головна мета – практичне злагодження підрозділу в умовах максимально наближених до бойових, – каже керівник занять, заступник командира батальйону майор Станіслав Кухар. – Теорію хлопці засвоїли на «добре» та «відмінно», що не може не тішити. Разом з тим, практичні дії безпосередньо на місцевості допоможуть командирам усіх ланок розставити всі крапки над «і». Визначити слабкі місця, вдосконалити знання, вміння і навички безпосередньо під час тактико-спеціальних занять. Злагодженність підрозділів – важливий елемент бойової підготовки, перевірки готовності військової частини до виконання завдань за призначенням. За 20 днів, відповідно до графіку планової ротації, ці військовослужбовці у складі свого підрозділу відбудуть до району проведення Операції об’єднаних сил на Донбас.

Начальник інженерної служби батальйону, старший лейтенант Сергій Чернаков підкреслив, що паромна переправа з вантажопідйомністю у 170 тонн, яку облаштовували новоспечені контрактники, запросто зможе нести на собі щонайменше три танки.

– У червні минулого року, в районі виконання бойових завдань на сході України, один з наших підрозділів облаштовував таку ж переправу через водну перешкоду, неподалік населеного пункту Старомлинівка, Донецької області. Тоді ми переправляли танки зі складу 1-ої окремої танкової бригади, – розповів Сергій Чернаков.

Підбиваючи підсумки трьох виснажливих і напружених днів, командир батальйону підполковник Руслан Зелінський підкреслив, що особовий склад бойове хрещення пройшов успішно і досяг мети тактико-спеціальних занять.

– Ми вчергове потренували командирів, відпрацювали нормативи з тактико-спеціальної підготовки, надали практичні навички підлеглому особовому складу в організації, облаштування паромних переправ, несення на місцях комендантської служби, проведення інженерної розвідки водних перешкод, розмінування місцевості, маскування переправи для прихованого пересування військової техніки та визначеного особового складу, – підкреслив комбат.

Отже, можна бути впевненими, що ці хлопці не схиблять, це вони довели на практиці.

За навчаннями спостерігав комбриг Віктор Коршок зі своїм сином.


Теги: військові навчання

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.