Перейти на мобільну версію сайту


23.01.2015

КВОРУМ ЗІБРАЛИ, БЮДЖЕТ ПРИЙНЯЛИ

Учора, 22 січня, відбулася 30-та (позачергова) сесія районної ради VI скликання. Головним питанням, заради якого народні обранці зібралися в сесійному залі, стало затвердження бюджету на 2015 рік. Щоправда, до розгляду такого серйозного документу підійшли не зовсім серйозно. Аби зібрати кворум, вдалися до заледве не поіменної переклички та дзвінків до тих депутатів, котрі були відсутні без поважних причин.

Що й казати, народ обирає дійсно достойних, вони так поспішають представляти інтереси сесія район.jpgгромади, що аж не з’являються на засідання сесій.
Зрештою, коли вдалося зібрати кворум (прийшли 44 депутати із обраних 86), взялися за обговорення основного фінансового документу на 2015 рік. З цього приводу доповідав головний фінансист району Олександр Федик.

- Цього року ми маємо нові підходи до формування бюджету на 2015 рік, - наголосив Олександр Григорович. - Усі заплановані статті доходів та видатків ми ретельно пропрацьовували на профільних комісіях, обговорили разом з податківцями. Бюджет 2015 року має деякі відмінності від попередніх фінансових документів. Цьогоріч 60% податку з доходів фізичних осіб йтиме у районний бюджет (минулого року в районний бюджет надходило лише 50% цього податку).

Селищні та сільські ради отримали більше повноважень та можливостей самостійно наповнювати власні скарбнички. Наприклад, запровадження акцизного податку в розмірі 5% на підакцизні товари (алкогольні напої, пиво, цигарки, нафтопродукти) піде на користь місцевим бюджетам, адже сплата податку буде проводитись по місцю здійснення підприємницької діяльності. Тож голови територіальних громад мають бути зацікавлені в тому, аби підакцизні товари продавались легально, адже від цього прямо залежатиме наповнення бюджетів на місцях.

У 2015 році надходження від єдиного податку будуть зараховані у загальний фонд сільського чи селищного бюджету, а не як раніше в спеціальний, кошти з якого передбачались лише на капітальні видатки.

Цьогоріч, за словами начальника фінуправління району, відмінено дотацію вирівнювання, натомість впроваджено базову дотацію, яка в 2015 році визначена в сумі близько 13 млн грн.
Однією із можливостей наповнити місцевий бюджет стане встановлений податок на нерухомість. До кінця місяця селищна та сільські ради мають встановити ставки оподаткування зайвих квадратних метрів нерухомості; громадяни за житлову площу сплачуватимуть з січня 2016 року, а за комерційну - цьогоріч.

Поповнятиме місцеві скарбнички транспортний та екологічний податки, рентна плата та туристичний збір.

Загалом, за словами Олександра Федика, у 2015 році дохідна частина районного бюджету складатиме 248 755 419,50 грн, у тому числі доходи загального фонду складуть 247075983,50 грн, спеціального - 1679436 грн. Щодо видатків, то вони заплановані в сумі 248 755 419,50, в тому числі загального фонду - 246875983,50 грн, спеціального - 1879436 грн.
У підсумку депутатів найбільше цікавило питання, який бюджет матиме район на 2015 рік - проїдання чи розвитку. Зрозуміло, що розвитком у кризу й не пахне, але, за словами ексголови райради Івана Романчука, це бюджет підтримування.

- Без перебільшення, районний бюджет чи не один із кращих в області, - резюмував голова райради Микола Жоган. - Ми врахували всі найнеобхідніші видатки захищених статей та маємо над чим працювати. Сьогодні варто розуміти, що маємо навчитися заробляти гроші, а не чекати на постійні дотації.

Теги: сесія райради

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.