Перейти на мобільну версію сайту


27.09.2013

КУРОРТУ В МІСТІ БУТИ

Розмови про те, що Кам’янець має всі шанси претендувати на звання курортного містечка, схоже втілюються у життя.
Мінеральна вода, якою багата Квітка на камені може застосовуватися для лікування опорно-рухового апарату, серцево-судинної, нервової, травної, ендокринної, сечо-статевої систем, дерматитів.
Уперше феномен кам’янецької води відкрив на початку ХІХ століття лікар Шагін, котрий 1804 року захистив докторську дисертацію «Про мінеральну воду в м.Кам'янець-Подільський» у Віденському університеті.
Шагін лікував хворих на сечо-кам’яну хворобу водою з мінеральних джерел, що виходили на схилах Тринітарського провулку. Крім того, на подвір’ї свого будинку він створив лікувальний басейн з мінеральною водою, яка виходила з скали по вул.Бабушкіна. Ідеї Шагіна, на жаль, не знайшли підтримки ні з боку місцевих губернських властей, ні медичного департаменту царського уряду.
Наприкінці 80-х років в місті було пробурено 8 свердловин, глибиною від 137 до 540 м. Залежно від глибини виявлено хлоридно-натрієві води високої мінералізації з підвищеним вмістом брому; сульфатно-гідрокарбонатно магнієво-кальцієву воду малої та середньої мінералізації.
Інвестиційний проект із створення в місті бальнеологічного курорту був розроблений міською радою. Планувалося, що епіцентром реабілітації хворих з допомогою мінеральних вод стане приміщення міської поліклініки, що на вул.Франка, 30. Проект потрапив на конкурс до державного Фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні - за результатами якого не лише отримав перемогу, а й фінансування у розмірі 500000 грн.
Сподівання, що незабаром житимемо не лише в труистичному і студентському місті, а й курортному не за горами.

Теги: бальнеологічний курорт

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.