Перейти на мобільну версію сайту


03.07.2015

КОНОТОПСЬКИЙ КАМІНЬ ПОБУВАВ НА ПОЛЬСЬКОМУ РИНКУ

Від Львова до Донецька, від Конотопа до Севастополя, Україна - єдина. Із таким посланням у Кам’янці вчора побували представники Київського міського автомотоклубу. Вони привезли пам’ятний знак, створений до 356-ої річниці Конотопської битви.

Наше місто - дев’яте, в якому побував пам’ятний знак. До нас він побував у Житомирі, Рівному, Львові, Тернополі, Івано-Франківську, Чернівцях, Хотині. Далі його шлях проляже через Хмельницький, Вінницю, Умань, Одесу, Миколаїв, Херсон, Мелітополь, Запоріжжя, Дніпропетровськ, Харків, Полтаву, Суми. Встановлення пам’ятного знаку планується на 11 липняконотопський камінь в міському парку Конотопа.

Показати меморіальний камінь і розповісти про сторінку національної історії вирушив у подорож країною президент Київського міського автомотоклубу Сергій Малик з колегами.
Ініціатори встановлення пам’ятного знака прагнуть одного: аби українці знали свою історію та поважали землю, на якій живуть. Будь-які інші цілі вони не переслідують.

- Камінь вибирав особисто, - розповідає Сергій Дмитрович. - Їхав дорогою, бачу лежить... Це валун вагою близько 4-ох тонн. Коли він з’явився невідомо, мабуть ще з льодовикового періоду. Обробляв його досить відомий скульптор Валентин Осадчий.

На камені зображено український герб і вирізьблений напис: «Цей пам’ятний знак установлено на честь перемоги козацького війська спільно з представниками військ країн сучасної південно-східної Європи над московською окупаційною армією у Конотопській битві влітку 1659 року. в Конотопській фортеці козаки на чолі з полковником Григорієм Гуляницьким героїчно витримали 70-денну облогу московських військ».

Я не історик за фахом і щоб не бути смішним, не дати можливості комусь пересмикувати історичні моменти, консультувався з двома досить відомими істориками - Бульвінським і Яблонським. Усі написи довго коригувалися і відповідають дійсності, автентичне все.
Україні є чим пишатися. У нас є такі знаменні дати, які, на жаль, ще в радянській машині ідеологічно знищувалися. Відповідно, знищувалися архіви.

- Виникла ідея нагадати українцям про Конотопську битву, коли було повністю розбите московське військо під Конотопом. Цей камінь уособлює перемоги, які українці здобували у своїй історії, - каже секретар Київського міського автомотоклубу Геннадій Ільгоцький.
Це вже 5-ий пам’ятний знак, який за ініціативи автоклубівців встановлено в різних місцях.
На початку шляху, саме в День Конституції в Києві, камінь благословив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Аби подолати шлях у 3 тис. км і донести історичний факт нашим нащадкам, долучився й кам’янчанин Олександр Борейко.

Теги: конотопський камінь

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.