Перейти на мобільну версію сайту


20.09.2019

КОЛОТ НА СОБОРНІЙ

Соборна17 вересня в сесійній залі зібралися мешканці будинків вулиці Соборної, представники бізнесу, небайдужа громадськість та молодь з владними структурами і забудовником підземного торгівельного центру на Соборній. Відразу склалося враження, що люди не хотіло нічого чути, вони прийшли виключно зі своєю правдою та й самі цю зустріч назвали балаганом.

І дійсно, відомі в місті активісти не давали й слова мовити, вони озвучували різні проблеми міста і звинувачували владу. Нічого проти не маю, але ж ця зустріч була присвячена зовсім іншому питанню, люди переймалися власним житлом, щоб під час будівництва підземного центру не порушили цілісності будинків. Бо ж, за словами колишнього бригадира будівельників, який будував дев’ятиповерхівку, коли почали рити котлован для будинку, натрапили на два колодязі і в котлован пішли підшкірні води, тому довелося туди закладати 20 машин бетону і тому вже другий будинок звели п’ятиповерховим, хоча мав бути дев’ятиповерховий. 

Також люди розповідали, що в їхніх будинках кварталу від Гагаріна й до Грушевського постійно в підвалах стоїть вода, деякі будинки навіть мають тріщини. Тому мешканці переживають, щоб не залишитися без даху над головою і це абсолютно слушно. Проте забудовник намагався щось сказати про сучасні технології будівництва, які будуть використовуватися під час зведення торговельного центру, що він не претендує на саму вулицю Соборну, вона як була так і залишиться пішохідною, а його інтерес – під землею. Але цього вже ніхто чути не хотів. Таке враження, що люди прийшли просто випустити пар, а привели їх підприємці, які нині там торгують і мають бізнесовий інтерес. Тобто тут виник бізнес-конфлікт. Але ж чому досі кам’янчани мають біля їхніх бізнесових точок ламати ноги, чому міська влада біля їхнього бізнесу має облаштовувати територію? Це мають вони самі облаштувати і досі вже могли зробити все можливе, аби біля їхнього бізнесу був порядок і щоб вулиця була пішохідною, а не по тротуарах їздили багатотонні вантажівки, які підвозять товар до магазинів та бутиків.

Дуже неприємно було спостерігати за картиною, коли доросла жінка крутила дулі в бік молоді, зокрема майбутніх архітекторів, які прийшли на зустріч, можливо, висловити свою позицію. 

Незважаючи на те, що в президію зібрання делегували ініціаторів протистояння, вони не зуміли зробити цю зустріч конструктивною, щоб одні почули інших і можливо про щось би домовилися.

Іще раз наголошую, мешканців цих будинків на Соборній можна зрозуміти, і вони хочуть гарантій того, що їхнє житло буде збережене. Але й не потрібно забувати, що прогрес йде вперед і змінюються будівельні технології, можливо й дійсно це будівництво покращить ситуацію з підшкірною водою і її вдасться кудись відвести, щоб вона зникла з підвалів.

Також люди переймалися бруківкою, куди вона подінеться. Тим, хто ходитиме у підземний центр, пропонували гроші бізнесмена спрямувати на соціальний проект. Проте з бруківкою вже визначилися, вона зберінатиметься у складському приміщенні. А от хто ходитиме у торгівельний центр, то це немає нікого хвилювати, бо людина сама будує свій бізнес, а бізнес – це ризики, і на соціальні проекти бізнесмен не підписувався, він будує свій бізнес.

Крім того, настав час, щоб Соборну й дійсно зробити пішохідною, щоб вона відповідала Генеральному плану міста і прибрати з неї всі генделики, щоб в арках і дворах молодь не мочилася.


Теги: збори на Соборній

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.