Перейти на мобільну версію сайту


17.05.2013

ХРУЩІ НАД ВИШНЯМИ ГУДУТЬ...

І не лише хрущі, й не лише гудуть
Як і жителі інших регіонів нашої країни, кам’янчани ввечері спостерігають за навалою хрущів. Можна сказати, що цьогоріч Кам’янеччина потерпає від цих жуків. Увечері вони, немов реактивні літаки, літають на шаленій швидкості. Можуть просто протаранити голову. Людям, які не звикли до хрущів та їхніх польотів, стає моторошно та страшно. Особливого ляку вони завдають дітям, які бояться летючих «жужалок».
Загалом люди діаметрально протилежно сприймають таку масову появу хрущів. Одні стверджують, що це свідчить про хорошу екологію, адже хрущі розмножуються лише за сприятливої екологічної ситуації в регіоні, інші ж нарікають, що така велика кількість жуків може призвести до втрат урожаю.
Чи стануть травневі хрущі загрозою для майбутнього урожаю? По коментар ми звернулися до старшого наукового співробітника НПП «Подільські Товтри» Михайла Дребета. І ось що він нам пояснив: «Нічого загрозливого для природи і людини не сталося. Це звичайне, природне явище – циклічність. У травневих хрущів спалах популяції проходить раз на чотири роки. Коли йде хрущі.JPGнашестя хрущів, то, зазвичай, знаходиться інший вид, який використовує його як кормову базу».
Науковці стверджують, що через кілька тижнів закінчиться льот хрущів, і листя на деревах відновиться.
Окремі біологи відзначають, що екологічна ситуація в регіоні і справді дещо покращилася. Мовляв, до середини минулого століття хрущів було дуже багато та після того, як сільгосппідприємства почали активно застосовувати на полях хімію, їх значно поменшало. Упродовж останніх років хімії на полях поменшало, а отже й збільшилася популяція хрущів.
Зрештою, сьогодні великого клопоту завдають не лише хрущі. Селяни все частіше скаржаться, що в їхній побут дискомфорт принесли комарі, які перетворилися на справжніх хижаків. Вони кусають людей та худобу.
- Втримати корову на пасовищі дуже важко, - говорить одна із жительок села. – Корова після таких укусів кудись летить, тікає. Чула, що десь навіть були випадки, що від таких укусів гинула худоба. Не приведи Господи і нам такої біди.
Багато хто такі явища із зростанням популяції хрущів, появи комарів-убивць пов’язує із зміною погодних умов.

Теги: хрущі

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.