Перейти на мобільну версію сайту


01.06.2012

ХОЧЕМО ЦЕНТРА

Минулого тижня директор департаменту гуманітарної політики Альона Кузема та директор міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді Юлія Побережна повернулися зі швецького містечка Хьорлінг. Саме звідти Кам’янець очікує гроші на будівництво Центру сім’ї.
Цьогорічна зустріч досить важлива для нас, адже основним завданням делегації було представлення нашого проекту створення Центру сім’ї. Вартість проекту складає 2 млн. 200 тис.грн. За словами Альони Леонідівни, роботи проводитиме приватна фірма «Моноліт» (директор Анатолій Козярук). Дивний вибір виконавця робіт. Об’єкти, якими займається саме ця фірма, не вирізняються якістю. Чи не буде нам потім соромно перед шведами?
Хоча, на разі шведська сторона схвально оцінила проект та бачення владою шляхів наповнення кадрами та утримання швеція.JPGЦентру сім’ї. Тепер залишається чекати обговорення нашого проекту на рівні шведського уряду і визначення, чи є можливим виділення коштів для його створення.
Окрім презентації і обговорення проекту, плідними для кам’янчан були робочі зустрічі із представниками різних соціальних служб, громадських організацій, начальником поліції з питання попередження насилля в сім’ї. Шведське законодавство розглядає насилля в сім’ї як дуже серйозний злочин, і система роботи поліції якісно налагоджена. Цікавим є той факт, що в кожному поліцейському районі є координатор з допомоги жертвам насилля. Саме він добре володіє ситуацією та знає про всі сім’ї, де вже були випадки насилля. І лише він може прийнято рішення про заборону на особистий контакт насильника.
Звичайно, суспільству, і, зокрема, нашому місту потрібен Центр сім’ї, але чи не біжимо ми попереду потяга? Наше законодавство поки що не піклується дієво про сім’ю. Суспільство не може дати ради нормальним родинам, а вже береться за кризові. Безумовно, під лежачий камінь вода не тече, але закон щодо захисту бідолашних жінок і їхніх дітей нібито і є, але механізму дії немає.
Українці поки що не готові публічно заявити про насилля в їхніх родинах, а суспільство через різні чинники не може їхній захист довести до бажаного результату. А на міліцію сьогодні вже навішали стільки повноважень, що якщо ще додати таку функцію як і в Швеції, то незабаром вона просто задихнеться.

Теги: Швеція, Центр сім’ї

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.