Перейти на мобільну версію сайту


13.03.2020

КАРАНТИННІ ЗАХОДИ. ЯКА ЗА НИМИ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

карантинЗаконодавством встановлюється адміністративна та кримінальна відповідальність за порушення санітарного законодавства. Порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, – карається штрафом до ста (до 1700 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років. Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.

Суб'єктами злочину можуть бути лише особи, до службових або професійних обов'язків яких входить виконання правил, встановлених з метою запобігання заразним захворюванням і боротьби з ними (працівники органів державної влади, органів місцевого самоврядування, службові особи підприємств, установ та організацій тощо). 

Також варто звернути увагу, що ще одним суб’єктом злочину є особа, на яку покладено професійні чи службові обов'язки щодо охорони життя та здоров'я неповнолітніх. Їх виконують певні категорії працівників закладів вищої, загальної середньої, професійно-технічної та позашкільної освіти, лікувально-оздоровчих закладів для дітей, дитячих будинків, притулків і приймальників-розподільників для неповнолітніх, прийомні батьки і батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу, деякі працівники підприємств у сфері туристичної діяльності тощо.

Порушення санітарних норм – тягне за собою накладення штрафу на громадян від одного (17 грн.) до дванадцяти (204 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від шести (102 грн.) до двадцяти п'яти (425 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Щодо примусового направлення осіб в обсервацію (або на карантин) у зв'язку з підозрою на коронавірус, то ці питання не врегульовані законодавством та існуючою практикою. Питання складне.

А от непокора прикордонникам і медикам, що працюють на контрольно-пропускних пунктах, і відмова пасажира від медичного огляду, можуть бути розцінені як порушення санітарного законодавства, за що передбачена адміністративна відповідальність.


Теги: карантин, адміністративна та кримінальна відповідальність

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.