Перейти на мобільну версію сайту


17.05.2013

КАМ’ЯНЧАНАМ ЗАПРОПОНУЮТЬ ВИКУПИТИ ЯМКИ

З автомобіліста сотня – Кам’янцю дорога?
Можна безліч разів кричати та звинувачувати владу у жахливому стані доріг, але від цього їздити м’якше не стане. Саме такий висновок можна зробити із ситуації навколо фінансування робіт щодо відновлення автошляхів міста. Представники влади зізнаються, що за таких обставин і, головне, бідного фінансування нормальних доріг нам не бачити не одне десятиліття. Також, якщо цей рік ми якось і прошкандибаємо по наших автошляхах, то наступного року важко уявити, якими вони вийдуть після зими і чи вийдуть узагалі.
Окремі члени наглядової ради за якістю доріг у Кам’янці-Подільському вийшли з пропозицією, щоб власники автомобілів взяли на себе фінансування ремонту доріг. Мовляв, «придбали ямки». Один із ініціаторів цього директор ТОВ «Український кристал», депутат міської ради Володимир Юр’єв зазначив, що іншого виходу просто немає.
- Візьмемо моє підприємство. У мене 25 автомобілів. Уже сьогодні я замінив три мости, зробив інший ремонт ходової. Усе обійшлося в 12 тис. грн. Причина – відсутність доріг. Звичайно, можна виставляти претензії до влади, але це нічого не дасть. Ми й далі гробитимемо свій автопарк, власні машини. І таких підприємців, які несуть такі й ще більші витрати, сотні, - відзначає Володимир Юр’єв.
За словами депутата, нині в нашому місті є понад 20 тисяч автомобілів, і якщо хоча би половина їх власників перерахувала по 200 грн, то можна за рік капітально відремонтувати 4-5 вулиць.
Окрім того, Володимир Юр’єв пропонує, щоб ремонтні роботи проводило будівельне підприємство, директором якого є Олександр Заєць. Мовляв, це підприємство довело свою IMG_9515.JPGпрофесійність та кваліфікованість у здійсненні ремонтних робіт доріг.
Кошти пропонують переховувати одразу на рахунок підприємства, без жодних посередників. Також, необхідно передбачити, аби рух цих коштів (надходження-видатки) міг відслідкувати будь-хто.
Пропонується залучити до цієї акції автомобілістів з інших регіонів, яким не байдуже туристичне майбутнє нашого міста.
Зрештою, таку ідею підтримав і міський голова. Він також чесно зізнався, що за такого дефіциту бюджету, ремонтні роботи наших автомагістралей знаходяться під великим запитанням.
Наскільки така ідея знайде своїх прихильників, покаже час. Варто відзначити, що вона не є новою. Щось подібне відбувалося в Німеччині, також схожими є заклики: «Купуй українське».
Напевне, нас (газету «КлюЧ») мало-хто може звинуватити у любові до влади, чи подібних ініціатив, але, відверто, ситуація патова. Ми можемо вже наступного року залишитися без доріг. Також це шанс сформувати справді громадянське суспільство, повернути довіру та віру. У цій ініціативі нам подобається те, що поза процесом опиняться всі структури й чиновники, котрі нині відповідають, здійснюють ремонт наших доріг. Відверто, особисто у нас до них довіри немає...
А тим часом 13 травня на черговому засіданні наглядової ради за якістю доріг у місті, у якому взяли участь міський голова Михайло Сімашкевич та його заступник Сергій Бабій, обговорювалися подальші кроки щодо ремонту доріг.
- На сьогодні вже витрачено понад 400 тисяч гривень на ямковий ремонт доріг, залишилось ще 600, - зазначив Сергій Бабій. - Цьогорічний ямковий ремонт є більш якісним порівняно з минулими роками, оскільки кращим став асфальт.
Найближчим часом заплановано провести поточні роботи на перехресті вул.Пушкінська-Суворова, просп.Грушевського-Драгоманова, вул.Драй Хмари та Хмельницьке шосе.
Найкращим, звісно ж, був би капітальний ремонт. На нього виділено 4 млн. грн. Проте майже половина цих коштів піде на те, щоб відремонтувати досить проблемну ділянку дороги – частину вулиці Чехова. Також капітальному ремонту підлягають вул.Уральська, Князів Коріатовичів та Зарванська, на якій вже розпочато роботи.
Проте навіть затверджені графіки не є остаточними, оскільки роботи будуть проводитися на найбільш проблемних ділянках дороги. Отже надалі наглядова рада вирішуватиме, у якому місці найперше потрібно провести ремонтні роботи.
Та попри те, що ямки на дорогах почали латати та цей процес контролює наглядова рада, асфальт і надалі продовжують класти у неналежно підготовлені ямки. Днями до редакції зателефонував кам’янчанин, саме тоді, коли асфальтували дорогу на вул.Лесі Українки від Червоноармійської до Тімірязєва. Він розповів, що коли біля працівників стояли контролери, вони все робили за технологією, щойно їх не стало, асфальт почали класти у необроблену від бруду ямку.
Менталітет, напевне, у нас такий, що біля кожного працівника потрібно поставити по міліціонеру, прокурору й директору.

Теги: дороги, купівля ямок

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.