Перейти на мобільну версію сайту


14.02.2020

КАМІНЬ СПОТИКАННЯ – СОБОРНА

соборна11 лютого відбулося засідання земельної комісії, на якій порушувалося питання облаштування вулиці Соборна від проспекту Грушевського до Огієнка. На засідання були запрошені заступник міського голови Сергій Бабій, головний архітектор міста Ігор Пиріжок, юрист міськвиконкому Олександр Антощук та забудовник Сергій Садовий, який понад десять років назад виграв конкурс на будівництво підземного торговельного центру у кварталі від проспекту Грушевського до вулиці Гагаріна. Нагадаю, що проти цього виступили налаштовані підприємцями з Соборної мешканці прилеглих будинків і будівництво підземки припинилося. Забудовник розробив новий проект облаштування Соборної з торговими павільйонами, зоною відпочинку, фонтанами.

Але головна пішохідна вулиця нині в такому жахливому стані, що й говорити годі. Вночі тут можна поламати ноги, в глибоких калюжах раніше купалися голуби, а нині водні процедури приймають бродячі собаки. А під вечір жінка не побачила яму наповнену водою і впала туди. Підприємці, які приватизували за копійки колишній «Дитячий світ» та приміщення в кварталі від Гагаріна до Огієнка, не дбають про своїх покупців і їхню безпеку, не приводять тротуари біля своєї власності в належний вигляд. Тому, влада вирішила виділити на облаштування Соборної мільйон гривень. 

Сергій Віталійович зазначив, що є бачення Соборної, як суто пішохідної вулиці, як єдиного вільного простору на одному рівні – від стіни до стіни, для відпочинку та з привабливим виглядом.

– Соборна – центральна вулиця Кам’ян­ця-Подільського. Якщо ми говоримо про її благоустрій, то маємо на увазі цілісний проєкт, який би починався від проспекту Грушевського до вулиці Огієнка. Позиція міської влади чітка: Соборна має стати єдиним простором з єдиною кольоровою гамою, як у Вроцлаві, Кракові чи Гданську, наприклад. Вулиця однозначно повинна бути пішохідною, – каже Сергій Бабій.

Аби цей проєкт впровадити, планується надалі не продовжувати паспорти прив’язки підприємцям, які мають там тимчасові споруди. Таку пропозицією висловили члени земельної комісії.

Та найбільшою проблемою нині залишається квартал, який інвестор планував забудувати. На вимогу мешканців і влади він припинив будівництво, проте нарахування плати за оренду землі продовжують нараховувати, хоча вже за той час міг проводити реалізацію свого проекту. На депутатську комісію Сергій Садовий прийшов із вже іншим ескізом, який не передбачає підземного рішення, а зведення на цих площах п’яти наземних капітальних споруд. Проте члени комісії виступили й проти цього проєкту, бо у ньому передбачені капітальні споруди, але інвестора можна зрозуміти, що він не прийшов з Хмельницького проводити благоустрій кам’янецьких вулиць без зиску для свого бізнесу.

Тут і виник камінь спотикання. Місто не знайде півтора мільйони вкладених інвестором, щоб повернути йому у зв’язку з тим, що сторони змінили свої наміри. Тому, потрібно знайти консенсус і порозумітися.

Комісія вирішила рекомендувати винести дане питання на містобудівну раду, депутатський клуб, а також обговорити співпрацю із забудовником.

А вже найближчим часом плануємо виділити перший мільйон на початок робіт від вулиці Огієнка. При цьому фінансово долучити до реалізації задуму підприємців цієї вулиці. І це слушна пропозиція…

Теги: засідання земельної комісії міськвиконкому

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.