Перейти на мобільну версію сайту


26.09.2014

ГОТОВІ, АЛЕ НЕ ВСІ

Вчора відбулася колегія райдержадміністрації, на якій обговорювали питання підготовки району до роботи в осінньо-зимовий період, стану справ у сільському господарстві та планів на останній квартал.
На початку присутні чиновники та сільські голови заслухали повідомлення заступника військкома про створення мобільних груп з військових, які об’їжджатимуть села району та сповіщатимуть про мобілізацію.
- Де ви раніше були? - обурювались сільські голови. - Ми через вас маємо великі проблеми. За те, що розносимо повістки, люди в селах готові нас роздерти.
- Усі ви знаєте нашу непросту ситуацію, - скаржилася Сокільська сільська голова Інна Бешлей. - Сокільчани приїжджали навіть під військкомат. На мене нападають в селі, звинувачуючи в тому, що це я організувала мобілізацію, мовляв, таке сказали у військкоматі. Якщо ми вже діємо разом,DSC_0046.JPG то не звинувачуйте у всьому сільських голів.
Про подібні звинувачення заговорили й решта сільських голів. Заступник військкома намагався апелювати до букви Закону, мовляв, органи місцевого самоврядування повинні спільно з військовими оповіщати населення про мобілізацію. Безумовно, це так, але оповіщати - це не значить ходити з повістками від хати до хати. Замість того, щоб чесно признатись сільським головам у відсутності у військкоматі необхідного людського ресурсу для оповіщення населення про мобілізацію, військові в результаті зіштовхнулися із недовірою як з боку населення, так і органів місцевого самоврядування.
Про стан підготовки житлово-комунального господарства району до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 рр. доповідав начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Борис Бец.
За словами Бориса Борисовича, в осінньо-зимовий період на території району працюватиме 5 ЖКП, на обслуговуванні яких знаходиться 47 багатоквартирних будинків. До опалювального сезону практично всі вони готові. Також у готовності перебувають заклади культури і мистецтва району.
А от із освітніми закладами виникли певні труднощі, адже у стані готовності перебуває лише 93% загальноосвітніх закладів та 95% - дошкільних навчальних закладів.
Цього року комунальники виконали значний обсяг робіт, аби підготувати освітян до зими. Зокрема, проведено заміну вікон та дверей в низці шкіл, десь замінили котел, десь відремонтували котельню. Крім того, освітяни планують економити взимку за рахунок навчань по суботах (діти так навчалися впродовж вересня та вчитимуться 4 і 11 жовтня) та перенесення осінніх канікул на початок опалювального сезону.
Не готовий до зими і Жванецьке терапевтичне відділення, яке раніше обігрівалось за рахунок твердого палива. У зв’язку з економічною невигідністю його придбання в поточному сезоні опалення відділення буде проводитись електрообігрівачами.
Не повністю готова до зими і філія «Кам’янець-Подільська ДЕД», де ще немає необхідних протиожеледних матеріалів.
Про стан розрахунків агроформувань району з власниками земельних часток (паїв) та проведення комплексу осінньо-польових робіт в районі розповів начальник управління агропромислового розвитку РДА Ігор Гай.
Відповідно до укладених договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарськими підприємствами району у 2014 році нараховано 43,54 млн грн орендної плати за земельні частки (паї). Наразі виплачено 30,91 млн грн.
За словами Ігоря Віталійовича, більшість господарств району вже закінчують виплату орендної плати. Є підприємства, які вже повністю розрахувались з пайовиками. Зокрема, це ДПФ «Деметра-2010», ТОВ «Промінь Поділля», ПП Кочубіївське, ФГ «Ювенго», ПП «Глорія Дей», ПП Константа, ПП Грицюк, ПП Кобля, ПП Малищук.
Проте, є й такі, що навіть не розпочали розрахунки - це СТОВ АФ «Нефедівське», ВКФ «Пілігрим», ТОВ «Антас», ТОВ «Надія», ФГ «Лагода», ТОВ «Еко Ферма», ПП Мізик, ПП Гончар.
Наразі господарства району проводять комплекс осінньо-польових робіт, займаються збиранням пізніх зернових і технічних культур та сіють озимину. Нині вже засіяно 4441 га озимої пшениці та 6315 га озимого ріпаку.

Теги: колегія РДА

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.