Перейти на мобільну версію сайту


08.08.2014

ГОЛОВА ВІДЗВІТУВАВСЯ

Прес-конференцію з нагоди 100 днів перебування на посаді провів 6 серпня голова РДА Володимир Барановський.
Хоч, за словами очільника району, термін не надто великий та багато конкретних справ здійснити не вдалося, проте певні досягнення в цьому напрямку є.
Чи не головним питанням з приходом Володимира Барановського в район було виправлення критичної ситуації, що склалася на ДП «Нігинський кар’єр». Підприємство мало чималі борги і перед власними працівниками, і перед бюджетами всіх рівнів.
Як повідомив журналістам голова РДА, на сьогодні тут призначено нового керівника, призупинено ріст заборгованості та розкрадання майна. За справу взялася прокуратура.
Новий керівник «Нігинського кар’єру» Ярослав Пиріжок зауважив, що з того часу, як він перебуває на посаді, вдалося провести техогляд транспортних засобів підприємства, розробити DSC_1541.JPGплан гірничих робіт, виготовити технічну документацію на експлуатацію залізничного приводу, укласти договори на сертифікацію продукції та провести атестацію робочих місць. Що ж до заборгованості по зарплаті, то вона й досі залишається. На сьогодні борг підприємства перед робітниками складає 863 тис. грн.
Другим проблемним питанням, за яке взявся голова РДА, було земельне.
Днями він провів виїзний прийом громадян у с.Гаврилівці. Тут найбільш болючим залишається питання розподілення, оформлення та виплати майнових паїв на одному з господарств. З цього приводу до керівника району було колективне звернення понад 20 місцевих жителів. За їхніми словами, розпаювання провели неправильно, тому вони попросили Володимира Євгеновича допомогти встановити правду. Голова РДА запевнив, що ситуацію вивчить.
- Ми й надалі продовжуємо займатися упорядкуванням земель району, - зауважив Володимир Євгенович. - Повірте, тут не все так просто, повинні бути проведені законні процедури та все детально вивчено.
Зауважимо, що «вивчати» - це чи не головне, чим сьогодні займається районний очільник.
Не зрушило з мертвої точки і «молочне» питання. Як з’ясувалося, молокопереробники заборгували окремим селянам солідні суми за молоко, але розрахунку й досі не було проведено. у цьому питанні, на думку Володимира Барановського, теж не все так просто.
Щодо опалювального сезону, який не за горами і має всі шанси перетворитися на чи не один із найкритичніший за останній період, то голова РДА запевнив - район із цією проблемою впорається.
- Хоч ми й не можемо як раніше розраховувати на опалення вугіллям, проте нині шукаємо альтернативні види палива, - зазначив Володимир Євгенович.
Під альтернативними очільник району мав на увазі дрова, якими цієї зими доведеться опалювати заклади соціальної сфери - школи, дитсадки, ФАПи. Та, не перебільшу, якщо зазначу, що такою «альтернативою» в районі користуються давно, тож на суттєві зрушення в цій сфері, напевне, годі сподіватися. Щоправда, у планах райдержадміністрації перевести на індивідуальне опаленння Центральну районну лікарню.
У новий навчальний рік школи району увійдуть без оптимізації, але із незначною реорганізацією. Цього року в районі планують об’єднати ЗОШ І-ІІ ступенів і ДНЗ у с.Супрунківці та створити НВК, адже обидва заклади знаходяться в одному приміщенні, а так матимуть ще й спільний бюджет.
Під питанням залишається доля Китайгородської ЗОШ І-ІІІ ступеня, в якої влада планує відібрати один ступінь, мовляв, необхідність мотивована, та наразі проти таких змін виступає громада села. Зрештою, крапку мають поставити депутати під час сесії райради.
Чи не однією з приємних новин стала звістка про те, що цьогоріч район освоїть 340 тисяч грн, виділених на сільські дороги. Є сподівання, що частина цих коштів піде на горезвісну дорогу в с.Гуменці, яку розтовкли вантажівки, що курсують на ПАТ «Агрофірма «Авіс».
Під час прес-конференції був присутній і керівник ТОВ «Агросолюшнс» Віталій Завадський. Віталій Станіславович повідомив журналістам, що наприкінці липня зіштовхнувся заледве не з рейдерською атакою на власне підприємство.
- По селах, в яких ТОВ «Агросолюшнс» орердує землі, а це не мало - не багато - 5 тисяч га, були розклеєні листівки, в яких паплюжили моє чесне ім’я, - обурювався аграрій. - Невідомий «Український холдинг» закликав селян прийти на схід села 31 липня й передати йому землі в оренду на більш вигідних умовах. На анонсова збори прибув і я. Молодики в чорному військовому одязі, дехто напідпитку, представились Хмельницькою самообороною і заходилися розповідати людям, які вони матимуть вигоди, якщо віддадуть свої землі якомусь «Українському холдингу». Звідки ноги ростуть, я здогадуюсь, але поки що озвучувати не буду. Хочу офіційно заявити, що землі я не продавав і продавати не збираюся, це все чутки.
На мою думку, сьогодні варто не ворогувати, а посильно допомагати військовим, що перебувають у зоні АТО.
І справді, Віталій Станіславович чи не один із найбільших меценатів у районі, який допомагає не тільки військовим, а й селянам, землі яких орендує.

Теги: Володимир Барановський, голова РДА, Віталій Завадський, прес-конференція

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.