Перейти на мобільну версію сайту


17.02.2012

Голова РДА вийшов на стежку війни. Із лисицями

Протягом двох років, відповідно до нового Закону «Про природно-заповідний фонд України», на території НПП «Подільські Товтри» діє мораторій на полювання. Мисливців Кам’янеччини, Чемеровецького та частини Городоцького району весь цей час не полишала надія, що вони таки матимуть можливість на законних підставах узяти до рук рушниці.
І природа їм у цьому посприяла. За цей час значно збільшилася популяція лисиць. Селяни неодноразово звертались до районної адміністрації зі скаргами щодо цих тварин. Лисиці, а разом з ними і бродячі собаки, настільки знахабніли, що безперешкодно розгулювали деякими селами навіть удень, нападали на свійську птицю, завдаючи чималих збитків господарствам.
- За досить короткий період було зафіксовано вісім випадків лисячого свавілля, - розповідає голова ради Кам’янець-Подільської районної організації УТМР Володимир Коробчук. - До нас зі скаргами зверталися жителі сіл Грушка, Яруга, Оринин і Привороття. У селах Довжок, Жванець і Велика Слобідка було зафіксовано лисів із неадекватною поведінкою. В урочищі Каштанівський Яр знайдено рештки двох молодих кабанів, розірваних зграєю здичавілих собак. Схожих випадків більш ніж достатньо.
Фото0024.jpgПісля цього керівники первинних організацій УТМР забили на сполох: довелося двічі оббивати пороги Міністерства охорони навколишнього природного середовища, Державного департаменту заповідної справи та неодноразово їздити в обласне управління екології. Осторонь не стояла і районна влада. За сприяння голови РДА Михайла Желізника 9 лютого дозволено провести заходи з регулювання кількості лисиці звичайної в межах території Національного парку «Подільські Товтри».
Перший відстріл за участю голови РДА та Довжоцького сільського голови Романа Рябого відбувся 11 лютого на території мисливських угідь Довжоцької та Кадиївецької сільських рад. У надзвичайно важких погодних умовах 5 бригад застрелили всього 3 лисиці та знищили близько 20 диких бродячих собак.
Відтепер до 25 березня в середу та суботу дозволено проводити організований відстріл під керівництвом штатних єгерів УТМР. Голови первинних мисливських колективів повинні організовувати бригади мисливців і погоджувати з єгерями дати виїзду на угіддя. Обов’язковою умовою для участі у відстрілі є сплата членських внесків та обмін контрольних карток обліку за 2012 р.

Теги: УТМР, полювання, влада

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.