Перейти на мобільну версію сайту


23.02.2018

ФЛЮС ПРОРВАЛО

20 лютого пройшло чергове засідання постійної комісії міськради з питань землекористування, архітектури, будівництва та екології спільно з комісією, яку своїм розпорядженням створив міський голова, щодо встановлення причин руйнації муру Північного бастіону Старої фортеці, а також депутатів міської ради.

Вони обговорили причини падіння стіни і план подальших дій. Директор історичного музею-заповідника Олександр Заремба розповів про минулі реставраційні і відновлювальні роботи в замку, про проведенні дослідження і наявну проектно-кошторисну документацію, яку в різні роки зробили фахівці.

Головною причиною обвалу стіни називають те, що реставрацію провели на залишках старого муру та те, що не було зроблено прилягання по швах тієї частини, яка впала із раніше відреставрованою частиною стіни. А також тут йшло накопичення води, адже водовідведення зі стіни не було передбачене. І ще не останню роль відіграє геологія тієї ділянки, бо ж саме в цьому місці стіна вже неодноразово падала і цьому, як свідчення є фотознімки тих часів.

Ще Олександр Олександрович констатував, що фортецею як цілісним комплексом ніхто ніколи не займався, лише латали діри. Але на це потрібні величезні кошти, які власне музей не має.

Голова земельної комісії Валерій Слободян запропонував, щоб 90% грошей з проїзду через міст йшли на потреби пам’яток архітектури, а решта – на утримання персоналу, який ці гроші заробляє. Адже нині вже є визначені 23 ділянки з дефектом, тому за фортецею потрібен догляд не два рази на рік, а щоденний.

– Не можна шкодувати грошей на реставрацію, бо потім як результат збитки від руйнацій будуть набагато більшими, – зазначив директор НІАЗ «Кам’янець» Василь Фенцур.

Свою думку з приводу того, що фортеця руйнується від проїзду транспорту і гучної музики фестивалів висловив заступник міського голови Григорій Горшунов.

– Фортеця – це оборонна споруда, яка була розрахована на 8 гармат, що одночасно стріляли. А це був суперпотужний звук, від якого все Старе місто здригалося, тому від музики їй нічого не буде, – констатував Григорій Іванович.

Свої міркування висловив і будівельник Олександр Ободовський: «Стіна впала тому, що її конструкція була невірною і не проведено водовідведення».


Теги: засідання виконкому

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.