Перейти на мобільну версію сайту


01.05.2020

ЕКОНОМІКА МАЄ ПРАЦЮВАТИ

Цього тижня за участі міського голови Михайла Сімашкевича та голови Кам’янець-Подільської райдержадміністрації Анатолія Бернашевського відбулося засідання координаційної ради щодо поступового відновлення діяльності мікро та малого підприємництва, яку ініціював народний депутат Ігор Марчук. 

Ігор Петрович очікував конструктивного діалогу з підприємцями щодо подолання наслідків коронокризи. І він відбувся, адже на цю тему прийшов поспілкуватися керівник ТОВ «Український кристал» Володимир Юр’єв та одна з продавчинь промислової зони Центрального ринку, яку окрім відкриття продуктового ринку, цікавило, коли розпочне роботу промисловий. 

Обговорюючи глибокі економічні процеси держави в загальному, дійшли все таки однієї думки, що для мешканців Кам’янця-Подільського важливішим є відкриття Центрального ринку. Думки саме з цього приводу висловлювали  керівники медичних установ міста та району і представники місцевої влади. Міський голова Михайло Сімашкевич сказав, що можна повернутися до попереднього варіанту відкриття ринку, при якому буде передбачено два санітарних дні. Всі інші теж, зважаючи на загальний, майже критичний стан малого і середнього бізнесу в період пандемії, висловилися, що ринок має бути відкритий. Підприємці потерпають від відсутності фінансової спроможності їхніх родин. Звісно, вони розуміють небезпеку, яка може чекати як продавця, так і покупця, але на їхню думку необхідно все так спробувати розпочати роботу. Поступово можна запустити продуктову лінію і згодом, дивлячись на те, як відбуватиметься процес відновлення роботи, пробувати запускати і промзону. Таку думку висловив секретар міської ради Дмитро Васильянов. Такої ж думки дотримується директор комунального некомерційного підприємства «Лікувально-діагностично-консультативний центр», депутат Кам’янець-Подільської міської ради Борис Цвігун. Він досить змістовно, як керівник і господарник, висловився про те, що економіка міста має обов’язково працювати: «Ніхто не знає, коли закінчиться пандемія. Те, що це буде не завтра і не через місяць – точно. Для цього може пройти рік-два, можливо, більше. Тому я завжди говорив і буду повторювати, все має працювати у звичному режимі з урахуванням санітарних норм і мають бути люди, які це регулюватимуть. Не можна заганяти економіку і людей в глухий кут. Вибратися з нього буде дуже важко. А за цим стоять долі багатьох людей, їхній добробут. Ми маємо допомагати і підтримувати мешканців нашого міста». 

Своє бачення щодо відкриття Центрального ринку висловив народний депутат Ігор Марчук, який до цього дня був категорично проти. Як альтернативу він запропонував зробити ярмарок на території Старого міста, але секретар міської ради Дмитро Васильянов зазначив, що, згідно з правилами ведення торгівельної діяльності продуктами харчування, як це відбувається на ринку, мається на увазі овочі та фрукти, в такому історичному місці це робити не можна. Своє бачення також висловила громадська діячка Вікторія Кохановська, яка разом зі ще одним громадським діячем Сергієм Шибуньком були присутні на зустрічі. Вона теж, як і Ігор Петрович не підтримує відкриття продуктових ринків, посилаючись на ситуацію в сусідній Чернівецькій області. Але існує вектор державної влади, який потрібно підтримувати. Зокрема, це звернення Президента України Володимира Зеленського до Кабінету Міністрів, яке передбачає відновлення роботи таких об’єктів торгівлі. Цьому рішенню передували численні звернення ФОПів під стінами Верховної Ради. Завершуючи обговорення цього питання, всі учасники координаційної ради дійшли спільної думки – дочекатися Постанови КМУ. Підписана вона була 29 квітня. І вже 1 травня продуктові ринки міста запрацювали.

Щодо інших проблем, пов’язаних з пандемією, висловлювалися керівники медичних установ міста і району. Так, головний лікар Кам’янець-Подільської ЦРЛ Віталій Шевчук подякував всім, хто допоміг і допомагає зараз у забезпеченні масками, респіраторами, бахілами, халатами, дезінфекторами тощо. Більшість цих меценатів - це представники аграрного сектору. Воно і зрозуміло, адже вони дбають про захист жителів району, в якому працюють і ведуть свою господарську діяльність. 

Відповідаючи на питання готовності лікарів і медичного персоналу до боротьби з COVID-19, Віталій Іванович зазначив, що будуть намагатися робити все, аби не допустити поширення інфекції. Наразі в ЦРЛ є 8 апаратів ШВЛ, днями за рахунок виділених коштів з районного бюджету буде придбано дев'ятий. До речі, ще один відремонтований апарат ШВЛ подарував міській лікарні народний депутат Ігор Марчук того ж дня. 

Піднімалося питання щодо об’єднання інфекційних відділень міста і району, але Борис Цвігун сказав, що нині це не на часі й обговорити його можна в будь-який час, коли пандемія мине. З ним погодилися всі присутні медики. Є проблема на сьогодні і з ПЛР-дослідженнями, які роблять у Хмельницькому. Про це сказала лікар-епідеміолог Алла Грицай. Апарат один і впродовж дня туди можна заванажити лише 200 тестів, а цього мало. Саме тому відбувається затримка результатів, яких на сьогодні чекають з особливим хвилюванням. Хочеться сподіватися, що епідемія не буде мати великого поширення і наших жителів вона обійде.

Теги: координаційна рада, Центральний ринок, торгівля, Ігор Марчук, Михайло Сімашкевич

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.