Перейти на мобільну версію сайту


22.05.2015

ЄДНАЄ ПОДІЛЬСЬКА ВИШИВАНКА

Учора, 21 травня. кам’янчани святкували День народження вишиванки.

Захід, організований громадським об’єднанням «Самопоміч» спільно з міською владою, зібрав День вишиванкисилу-силенну людей.

Усі, хто завітав 21 травня до РЦКМ «Розмай», долучилися до створення 20-метрової вишиванки, виготовленої на полотні фарбами. Ідея подільського орнаменту належить відомому кам’янецькому митцеві Сергію Боднару.

20-метрове полотно розмальовували впродовж трьох днів: спочатку наносили орнамент, згодом фарбували в традиційні українські кольори - чорний та червоний. Віншував композицію ангелик, одягнений у вишиванку.

Урочистою ходою парад вишиванок попрямував до площі Польський ринок. Найдовшу кам’янецьку вишиванку встановили на міській Ратуші. Біля неї мали можливість сфотографуватися всі охочі.

День вишиванкиЦентральна площа у Старому місті наповнилася веселощами, танцями, піснями і розвагами. Для діток та дорослих відомі кам’янецькі майстри проводили майстер-класи з бодіарту (майстриня Настя Введенська), плетіння козликів зі шпагату (Наталя Ягелович), кондитерської екібани (Валентина Прокопова) та кулькових скульптур (Уляна Слободян).

- Цей рік прекрасний тим, що в нашому місті з’явилася нова, дуже гарна традиція - проведення майстер-класів, - розповідає Сергій Боднар. - Це об’єднує людей і надихає. Подивіться, які всі щасливі.

А й справді, людей настільки переповнювали емоції, що від них навіть народжувалися вірші. Один із таких зі сцени продекламувала поетка Тетяна Дорошенко.

- Районна громадська організація «Самопоміч» не вперше організовує благодійні соціальні День вишиванкипроекти, - розповідає «КлюЧу» її керівник Віталій Завадський. - Перший наш захід «Подільський Великдень», під час якого ми навчали жителів району розмальовувати писанки, настільки нас надихнув, що ми в буквальному сенсі цього слова загорілися ідеєю відродження українських традицій. Сьогоднішній захід провели спільно з міською ГО «Самопоміч», керівником якої є Юрій Процик.

Пишаюся, що сьогодні стільки людей долучилися до цієї акції, приходили цілими родинами. Була і моя сім’я - дружина Христина та діти Максим, Яна та Іванна. Були мої колеги з сім’ями.
Усе відбувалося в настільки родинній атмосфері, що й не передати словами! Це треба було бачити, нести разом з усіма вишиванку, розмальовувати її та гуртуватися навколо великого і єдиного усвідомлення - ми українці й пишаємося цим!

Сподіваюся, що цей досить успішний старт буде гарним продовженням, яке в майбутньому об’єднає активних людей міста та району.

ГО «Самопоміч» і надалі планує проводити подібні мистецькі заходи, адже, за словами її організаторів, вони не просто об’єднують, вони допомагають усвідомити себе однією великою родиною. Хіба може бути щось важливіше за це відчуття?

Теги: Віталій Завадський, день вишиванки, ГО «Самопоміч», Сергій Боднар, Юрій Процик

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.