Перейти на мобільну версію сайту


22.03.2019

ДРУГА ЗА ПОТУЖНІСТЮ В КРАЇНІ

сес19 березня у с.Панівці відбулося офіційне відкриття другої за потужністю в країні сонячної електростанції «Кам’янець-Подільська». Близько 55 мільйонів доларів інвестували в такий потужний проект українська група «ICU» (керуючі партнери Макар Пасенюк та Костянтин Стеценко) та американський фонд «VR Capital Group» (президент Річард Дейтц). Такі ж проекти згодом планують збудувати і запустити в Миколаївській та Херсонській областях. Генеральний підрядник будівництва – українська компанія, яка спеціалізується на проектуванні і будівництві об’єктів відновлюваної енергетики і розподільних мереж «KNESS». Крім того, більше 50% комплектуючих станції виготовлено саме на українських підприємствах.

Сонячна електростанція «Кам’янець-Подільська» розташована на 110 гектарах полів фільтрації Кам'янець-Подільського цукрового заводу, поблизу села Панівці. Вона складається з 220 тисяч сонячних панелей, загальною потужністю 63,8 МВт. Щорічно СЕС вироблятиме 68,2 ГВт електроенергії, а Панівецька сільська рада кожного року отримуватиме 2,6 млн грн податку в сільську скарбницю за оренду тамтешньої землі.

– Це дуже гарний проект, який справді генерує велику частку енергії в цьому регіоні, – зауважила під час відкриття СЕС «Кам’янець-Подільська» Наталія Бойко, заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції. – Зараз активно розвиваються відновлювальні джерела енергії в Україні, діє стимулююче тарифоутворення, так званий «зелений тариф».

сес1– Ці інвестиції – наочне свідчення нашої підтримки структурних реформ в Україні, – каже президент компанії «VR Capital Group» Річард Дейтц. – Інвестувавши більше мільйона доларів, ми є одним із найбільших іноземних інвесторів. Країни готові продовжити підтримку української економіки.

Проектування і будівництво СЕС тривало майже сім місяців. За цей час компанії «Подільськенерго», якій належить проект, вдалося створити близько трьох сотень нових робочих місць. Усього ж наразі СЕС обслуговує 45 штатних одиниць.

СЕС входить в об’єднані електроенергетичні системи України. Як запевняють інвестори, її потужності вистачить, аби забезпечити електроенергією третину з 13 тисяч домогосподарств у Кам’янці-Подільському та скоротити викиди вуглекислого газу на 67 тис. тонн щорічно.


Теги: відкриття сонячної електростанції «Кам’янець-Подільська»

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.