Перейти на мобільну версію сайту


15.11.2019

ДРУГА З ДЕВ’ЯТИ В ОБЛАСТІ

амбулаторія14 листопада в с.Шутнівці відбулося відкриття ще однієї сучасної амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Це вже другий медичний заклад такого типу, побудований на території Кам’янець-Подільського району в рамках програми «Доступна медицина» з дев’яти в області.

З нагоди відкриття завітали т.в.о. заступника голови Хмельницької ОДА Сергій Ткачук, директор департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Яків Цуглевич, заступник голови Слобідсько-Кульчієвецької ОТГ Павло Довгопол, голова районної ради Віктор Кривак, представники керівних органів району.

Будівництво амбулаторії зайняло майже рік. І на сьогодні абсолютно нова будівля з сучасним медичним та технічним обладнанням, меблями буде обслуговувати понад 4000 громадян з 6 сіл. Це Устя, Велика Слобідка, Баговиця, Мала Слобідка, Тарасівка та Панівці. Звертаючись до присутніх під час відкриття, директор департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Яків Цуглевич наголосив на необхідності й важливості відкриття таких закладів охорони здоров’я, особливо в сільській місцевості. Отримуючи необхідне фінансування, амбулаторія матиме можливість надавати якісні медичні послуги в рамках проекту «Доступна медицина».

амбулаторія-1«Ця амбулаторія тут дійсно дуже необхідна. Враховуючи закриття ФАПів, людям доводиться за обстеженням і консультацією їздити в Центральну районну лікарню. Тепер їх будуть обслуговувати тут сімейний лікар і педіатр. Також у приміщенні амбулаторії має бути аптечний пункт, щоб люди не їхали в місто, а купували ліки саме тут. Адже сам проект «Доступна медицина», насамперед, передбачає зручність і максимальну наближеність лікаря до пацієнта. А найбільш приємною місією для мене сьогодні є вручення вам у подарунок від департаменту телемедійного пристрою, через який можна буде спілкуватися наживо з будь-яким лікарем, що практикує в Україні», – зазначив Яків Миколайович.

Серед медичного обладнання, яке буде використовуватися в наданні послуг, в амбулаторії є електрокардіограф, гематологічний аналізатор, експрес-тести на тропонін, вірусні гепатити В і С, ВІЛ-СНІД та вагітність, отоофтальмоскопи, пульсоксиметри, піксометри для проведення аналізів, глюкометри. Завідуюча амбулаторією Тетяна Стрельбіцька зазначила, що цієї медичної техніки вистачить для того, щоб надати якісну первинну допомогу.

Загальна кошторисна вартість об’єкта склала 8 млн 343 тис. грн, з яких 843 тис. грн – співфінансування з місцевого бюджету. Для обслуговування громадян також цього дня було вручено ключі сімейним лікарям від автомобіля RenaultDuster 2018 року випуску, загальна вартість якого складає 782 тис. 820 грн.


Теги: с.Шутнівці, відкриття амбулаторії

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.