Перейти на мобільну версію сайту


18.06.2020

ДОВЖОК СУДИТЬСЯ ЗА ПРАВО БУТИ ГРОМАДОЮ

Пристрасті навколо адміністративно-територіальної реформи не вщухають. Окремі громади незадоволення рішенням Уряду щодо їхнього майбутнього об'єднання чи приєднання. Наразі по Україні Асоціація об’єднаних територіальних громад проводить Марафон захисту громад, що має на меті зберегти громади, які потрапили під ліквідацію. При цьому все частішою є судова практика відновлення справедливих відносин - влада-громада. 

Встановлювати справедливість через суд вирішила і Довжоцька громада, яка не згідна з рішенням Уряду бути в складі Кам'янець-Подільської міської ОТГ. 5 червня було відкрито провадження в адміністративній справі.

Довжоцька сільська рада звернулася з позовом в Хмельницький окружний адміністративний суд з позовом до Хмельницької обласної державної адміністрації. Позивач просить визнати протиправною бездіяльність Хмельницької ОДА по підготовці висновку на відповідність Консититуції та законам України проєктів рішень Довжоцької, Заліської, Зіньковецької, Кадиївської, Рихтівської сільських рад "Про добровільне об'єднання територіальних громад".

Також вимагає визнати протиправним рішення про приєднання Довжоцької, Зіньковецької та Рихтівської сільської ради до Кам'янець-Подільської міської ОТГ, а Кадиєвецької та Заліської сільських рад - до Орининської ОТГ. Крім того, Довжоцька сільська рада просить суд зобов'язати Хмельницьку обласну державну адміністрацію вчинити дії, відповідно до Закону України "Про доборовільне об'єднання територіальних громад" та висновку від 20.03.2020 р. на відповідність конституції та законам України проектів рішень Довжоцької, Заліської, Зіньковецької, Кадиївської, Рихтівської сільських рад щодо внесення змін до перспективного плану формування територій громад Хмельницької області шляхом доповнення переліку спроможних територіальнихх громад Довжоцькою ОТГ.

- Ми дотриматися всіх норм та законів і створили громаду, яка була передбачена ще перспективним планом 2018 року, - коментує ситуацію Довжоцький сільський голова Руслан Рябий. - Сподіваємося, що в суді нас почують, і справедливість буде відновлена, адже всі документи і розрахунки щодо спроможності нашої громади ми маємо. Децентралізація - це добровільне об'єднання. Люди хочуть, щоб була Довжоцька громада. Чому нас тягнуть незрозуміло куди без нашої на те згоди? Сподіваємось на справедливість Феміди, маємо надію, що правосуддя в нашій країні ще існує і Довжоцька ОТГ таки буде створена!

Теги: Довжоцька ОТГ, Руслан Рябий, децентралізація

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.