Перейти на мобільну версію сайту


24.07.2015

ДО БІЙКИ НЕ ДІЙШЛО

23 липня пройшла позачергова сесія районної ради. Терміновість такого засідання була обумовлена питанням розгляду колективного депутатського запиту Віталія Завадського, Ігоря Фурмана та Олександра Боршуляка щодо врегулювання земельних питань та надання в оренду невитребуваних паїв на території Кам’янець-Подільського району.

Спека на вулиці була не меншою, аніж у залі. Питання оренди землі й справді хвилювало всіх, але по-різному... сесія райрадиДепутати-ініціатори сесії намагалися переконати присутніх, що проблема оренди землі не є одноосібною, і вони зібралися не для захисту чиїхось конкретних корпоративних інтересів, адже якщо не зупинити процес із невитребуваними паями, що вже рік триває у районі, то він рано чи пізно зачепить усіх.

Нагадаємо, що питання визріло через надання в оренду колишнього в.о. голови РДА невитребуваних паїв невідомому орендареві з Чернівецької області. Місцевих аграріїв у цій ситуації, так би мовити, залишили за бортом. Одні депутати справедливо хвилювалися, що землю, надану в оренду на 49 років, не тільки не оброблятимуть, а й з часом люди не зможуть знайти невідомих власників. Та й що це за нонсенс давати землю на такий тривалий час із фіксованою орендною платою?

Слушною була пропозиція від начальника управління АПР розробити типове положення, за яким би землі в районі надавалися в оренду із врахуванням відповідної відсоткової ставки та терміну дії договору. Аби призупинити земельні війни, депутати таки проголосували за те, аби звернення згаданих вище депутатів направити для розгляду в правоохоронні органи та прокуратуру, які би вказали чи існує порушення законодавства в цьому питанні і з чиєї сторони.

Решту питань порядку денного народні обранці вирішили у швидкому темпі, адже вони мали більш технічний характер. Зокрема депутати проголосували за внесення змін до районного бюджету на 2015 р., за якими спрямували кошти на виконання районних програм «Подільська родина» (15 тис.грн), соцзахисту (27 тис.грн), боротьби зі злочинністю та ОГП в районі (25 тис.грн), з проведення мобілізаційної підготовки (60 тис.грн). Також надали згоду на прийняття у спільну власність району цілісного майнового комплексу Заліської СЗОШ.

Дев’ятеро районних депутатів утворили нову групу в райраді «Аграрії Поділля», до складу якої увійшли Ігор Гай (голова групи), Віталій Завадський (заступник голови), Ігор Фурман, Олександр Гінзеровський, Сергій Тимчук, Андрій Ванат, Олександр Боршуляк, Олександр Мосейчук та Олексій Бараковецький.

Теги: сесія райради

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.