Перейти на мобільну версію сайту


07.12.2012

ДНІСТЕР ЗМІЛІВ. ТАКОГО НЕ СПОСТЕРІГАЛОСЯ 100 РОКІВ

Проїжджаючи мостом через річку Дністер, одразу кидається у вічі, що могутня водна артерія втратила свою велич та міць. Рівень води в одній із найбільших річок західного регіону держави впав найбільше за останні 100 років ведення спостережень. Така ситуація є доволі небезпечною і може призвести до непоправних наслідків.
За даними спеціалістів, рівень води у Дністровському водосховищі нижчий на чотири метри від норми. Дефіцит води відчувають на самій Дністровській ГЕС. Спочатку тут планували щосекунди скидати 300 кубічних метрів води, та, зважаючи на таку ситуацію, були змушені перейти на скидання втричі менше метрів кубічних.
Головними причинами обміління Дністра називають посушливе літо та поганий екологічний стан басейну річки. Великого негативу додає масова вирубка лісових насаджень. Усе це в комплексі негативно позначилося на запасах ґрунтових вод.
На думку фахівців, цю ситуацію можна виправити весною, коли розпочнеться танення снігу та весняні паводки. У разі, якщо ситуацію не вдасться покращити, відбудеться справжня екологічна катастрофа: розпочнеться гниття річки, яке призведе до масової загибелі риби та розповсюдження хвороб.

Теги: Дністер, замілів Дністер, Дністровське водосховище, рівень води

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.