Перейти на мобільну версію сайту


18.12.2015

ДІТЯМ ПОДАРУЮТЬ СВЯТО

На співпрацю між Україною та Німеччиною налаштовані школа-інтернат «Славутинка» та дитячий будинок німці співпраця«Gundelfingen» у Санкт-Клара.

Ідея обміну досвідом та дружби між українськими й німецькими дітками з’явилася у відомого на Кам’янеччині аграрія, генерального директора ТОВ «Агросолюшнс», депутата районної ради Віталія Завадського. Її охоче підтримала директор «Славутинки» Олена Козлова та очільниця німецького дитячого будинку сестра Марія-Елізабет.

- По роботі я часто буваю в Німеччині, адже звідти мої партнери по бізнесу, - каже Віталій Станіславович. - Ідея показати дітям іншу країну виникла випадково, але швидко знайша свою підтримку. Вдячний і своїм німецьким партнерам, і Олені Козловій, що цей задум буде втілено в життя. Сподіваюсь, що діти отримають купу нових вражень та розуміння того, що кордони не будуть перешкодою, якщо ти знаєш мову і маєш бажання вчитися.

- З Німеччини до нас приїдуть дітки, обділені батьківською увагою, - долучається до розмови Олена Володимирівна. - Думаю, ми можемо показати їм рівень тієї гостинності, якою славиться Україна. Директор дитячого будинку Марія-Елізабет вже побувала в нас. Було цікаво спостерігати, як із нею спілкувалися наші дітки, вони наче не відчували мовних бар’єрів.

Наприкінці цього року дітлахи разом із педагогами планують вперше познайомитися між собою через відеозв’язок. Без перебільшення, це буде емоційна зустріч. А ще маленькі українці передали своїм європейським друзям вітальні новорічні листівки, виготовлені власноруч. Варто зауважити, що в «Славутинці» активно розвивають ідею декоративно-прикладного мистецтва, тут защораз відбуваються нові й цікаві майстер-класи, які проводять відомі майстри Кам’янеччини, викладачі митсецьких дисциплін національного університету.

Наступного року 15 діток з Німеччини відвідають Україну, зокрема і Кам’янець-Подільський. Їх гостинно зустрічатиме школа-інтернат «Славутинка». А вже у серпні до Європи вирушать і славутинці. Окрім дитячого будинку, українські дітлахи відвідають Леголенд та побувають у Альпах.

Сподіваємось, цей обмін досвідом стане безцінним для обох сторін.

Теги: співпраця, школа-інтернат "Славутинка", Олена Козлова, Віталій Завадський

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.