Перейти на мобільну версію сайту


19.07.2013

ДЕРЖАВА ХОЧЕ «АЙТІШНИКІВ»

Якщо минулого року державі були потрібні робітники, то цього року ставку було зроблено на «айтішників» та сімейних лікарів.
Приблизно так коротко можна охарактеризувати державне замовлення на підготовку фахівців, робочих, наукових і науково-педагогічних кадрів, а також на перепідготовку кадрів та підвищення кваліфікації для державних потреб, затверджене Кабінетом міністрів на цей рік.
Минулого року у Міністерстві освіти робили ставки на спеціалістів вузького профілю. На державному ринку праці затребуваними були такі спеціальності, як технолог, інженер.
Загалом, державне замовлення було збільшено на спеціальності: «електроніка», «енергетика та енергетичне машинобудування», «радіотехніка», «металургія», «машинобудування і металообробка», «хімічні технології та інженерія», «інфраструктура». Урізали держзамовлення на популярні серед молоді напрямки: «економіка підприємництва», «менеджмент» та «міжнародні держзамовл.jpgвідносини».
А от нинішній навчальний рік уніс суттєві корективи у майбутній ринок праці. Як повідомила у центральних ЗМІ перший заступник глави Адміністрації Президента Ірина Акімова, у 2013-2014 навчальному році, в першу чергу, буде збільшено державне замовлення на сімейних лікарів. Вітчизняним закладам первинної медичної допомоги не вистачає кадрів. Нині у МОЗ відмічають, що амбулаторії сімейного типу укомплектовані спеціалістами лише на 76 відсотків - і це включно із лікарями сімейної медицини, терапевтами та вузькопрофільними спеціалістами, які можуть працювати у первинній ланці медицини.
Незважаючи на реформи, від яких «штормить» вітчизняну медицину, очільники держави, збільшивши держзамовлення у цій галузі, певне, мають намір хоч якось протримати на плаву і без того підмочену репутацію медиків.
Окрім людей у білих халатах, Україна збагатиться на спеціалістів популярної нині галузі ІТ-технологій. При формуванні держзамовлення враховано потреби у відповідних фахівцях, тож обсяги держзамовлення за технічними спеціальностями, зокрема, за ІТ-технологіями, збільшено вдвічі. Цьогоріч більше фахівців готуватимуть за напрямами підготовки: «інформатика», «системний аналіз», «комп’ютерні науки», «комп’ютерна інженерія», «програмна інженерія», «системна інженерія», «автоматизовані та комп’ютерно-інтегровані технології», «мікро- і наноелектроніка», «телекомунікації», «безпека інформаційних і комунікаційних систем», «система технічного захисту інформації», «управління інформаційною безпекою» тощо.
Разом з цим, зменшилося державне замовлення юристів, економістів-міжнародників, менеджерів з маркетингу. «Перевиробництво» з цих спеціальностей призвело до того, що випускники не могли знайти роботу за фахом.
У 2013 році будуть набирати менше бакалаврів на наступні спеціальності: міжнародні відносини (23,1%), економіку та підприємництво (11,7%), менеджмент (11,1%) і правознавство.
Попри це, професійно-технічні заклади цього року за державним замовленням прийматимуть на навчання майже 180 тис. робітничих кадрів за 35 напрямками економічної діяльності та 5,3 тис. молодших спеціалістів - за 51 спеціальністю. У порівнянні з минулим роком, планується збільшити прийом для промисловості (на 590 осіб); будівництва (на 2465 осіб); легкої промисловості (на 1144 особи).

Теги: державне замовлення на 2013-2014 рр., освіта

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.