Перейти на мобільну версію сайту


13.04.2012

ДЕПУТАТИ ВИБАЧАЛИСЯ І СПЕРЕЧАЛИСЯ ЯК ГОЛОСУВАТИ

Як не дивно, а на пленарне засідання 23-ї сесії міської ради зібралися майже всі депутати, за винятком чотирьох. Можливо такий прихід обумовлений звітом міського голови, а, можливо, іншими факторами. Проте депутатам довелося чекати на звіт, бо спочатку на розгляд, що раніше ніколи не було, винесли земельні питання.
Першим здав депутат Михайло Головльов: він залишив залу на 46-у земельному питанні, на 58-у пішов Геннадій Яворський, на 63-у вийшла Наталя Мерінова, але на 81-у повернулася назад. Загалом, міський голова висловив задоволенням чіткістю підготовлених питань.
Стосовно звіту, то Михайло Євстафійович довго, як то кажуть, не розсусолював. Він був чітким та окреслив головні напрямки роботи влади за минулий рік.
Далі депутатські місця почали все швидше рідіти.
Пристрасті в сесійній залі накалилися, коли депутати перейшли до розгляду питання внесення змін до регламенту міськради. Доповідач - секретар міськради Василь Сенюк - тільки розпочав озвучувати зміни, як фракція «Батьківщини» (ініціатор винесення цього питання) оголосила про 10-хвилинну перерву. Як виявилося, суперечка розгорілася навколо питання, щодо процедури відкритого голосування. Представники «Батьківщини» вимагали, аби всі голосування проводилися відкритим шляхом, тобто підняттям руки. Але тоді постало запитання, навіщо депутати минулої каденції закупили електронну систему «Віче»? І, зауважимо, за її придбання проголосували депутати, які сьогодні виступають проти цієї системи голосування. До речі, лідер міської організації ВО «Батьківщина» Сергій Акимович вибачився за те, що в минулому підтримав пропозицію закупити та встановити систему «Рада».
- Але сьогодні ми хочемо виправити свою помилку, - додав Сергій Георгійович.
Дивно, здавалось би не таке вже й життєво важливе питання для міста викликало доволі жвавий супротив. Свої пропозиції щодо змін до регламенту вніс і депутат Юрій Яриновський. Він наполягав, щоб проекти рішень позачергової сесії депутатам видавались за добу, а не за дві години, як сьогодні. Мовляв, не вистачає часу, аби все вивчити та подумати. На що міський голова обурився і запитав у обранця: «А скільки Вам потрібно думати, щоб заплатити до міського бюджету за оренду землі 7300 грн., які Ви заборгували?». Мера виправила начальник управління економіки Майя Гурська, яка уточнила, що депутат Юрій Яриновський на 1 квітня має борг у 7800 грн. За ці слова депутат погрожував судом.
Питання відкритого голосування вивело із себе президента депутатського клубу Анатолія Качуровського. Він несподівано для багатьох виступив проти ініціативи своїх однопартійців усунути систему голосування «Віче», звинувативши їх у намаганні повернути 37-й рік.
- Я 28 років є депутатом, - зазначив Анатолі Іванович. - За цей час ні разу не чув зауважень щодо своєї діяльності. Чому зараз мене хочуть контролювати?
А наприкінці виступу ще й додав: «Я офіційно заявляю про призупинення свого перебування у фракції «Батьківщина».
Також фракція «Батьківщини» запропонувала створити спеціальну комісію з контролю за використанням бюджетних коштів, але така пропозиція не знайшла підтримки.  
Депутатський запит щодо створення військово-історичного музею на базі «Руської брами» надійшов від Ярослава Корчака.
Своїми враженнями щодо роботи 23-ї сесії з «КлюЧем» поділився депутат облради Сергій Ведерніков:
- Мені незрозумілі інтриги, які розгорілися навколо питання відкритого голосування. Здається, що тих, хто порушив цю проблему, вона зовсім не турбувала. Просто їм потрібно було себе «опозиціонувати», - відзначив Сергій Леонідович. - Коли ж Сергій Акимович вибачається з депутатської трибуни ніби то за помилкові рішення, мовляв, ми ж тепер виправляємося, тоді постає логічне запитання, а нічого, що на це були витрачені бюджетні кошти? Хто ж понесе нині відповідальність за такі «помилкові рішення»? Також вони всюди говорять про наповнення бюджету. Але це лунає з вуст людей, які найменше про це дбають.
Я часто буваю закордоном, знайомий із роботою тамтешніх міських парламентів. Так от, на їхніх засіданнях немає політичних баталій, з’ясувань кольору партійного квитка. Там є праця для громади міста. Наші ж депутати нагадують Лебедя, Рака та Щуку. Нам необхідно об’єднатися заради блага кам’янчан, а свої політичні амбіції демонструвати в інших місцях. Хто, як не депутати мають допомагати міському голові розбудовувати наше місто.

Теги: сесія міськради

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.