Перейти на мобільну версію сайту


05.04.2013

ЧИМ МИ ДИХАЄМО? ЯКУ ВОДУ П’ЄМО?

Перший крок до створення екологічного паспорту нашого міста було зроблено 3 квітня під час оприлюднення екологічного моніторингу.
- Для мене, як громадянина міста, батька, дідуся, - говорить міський голова Михайло Сімешкевич, - важливо знати, яку воду ми споживаємо, чим дихаємо, який рівень шумів у місті. Усе це впливає на наше здоров’я.
Про особливості підготовки та проведення моніторингу присутнім розповів заступник міського голови Сергій Бабій. Він зазначив, що принциповим це питання стало й тому, що впродовж 70 років у місті не проводилось систематичних досліджень екологічного стану. Існували лише окремі розвідки, які не давали повної картини.
Спочатку міська влада провела перемовини із спеціалістами з Чернівців та Хмельницького. Однак сума, яку вони запросили за послуги, виявилась непідйомною. Тому було прийнято рішення, що дослідження проводитиме ліцензована лабораторія контролю «К-ПЕМЗ» на чолі із начальником лабораторії Тетяною Душановою. Також до роботи була запрошена голова ГО «Товариство подільських природолюбів та природодослідників» Людмила Любінська. Від Ecology.jpgміської ради роботу координували Сергій Бабій та Наталія Татаріна.
Аналізуючи стан атмосферного повітря, за результатами 34 досліджень було виявлено значні перевищення допустимих норм 4 базових складових в повітрі: азоту діоксину, вуглецю оксиду, діоксиду сірки та пилу в районі залізничного та автовокзалу, під залізничним мостом, що веде у військове містечко (вул. Привокзальна), біля ЗОШ №16 (вул.Північна), неподалік поліклініки (вул.Франка), на перехресті просп.Грушевського та вул.Франка, при підйомі з мосту «Лань, що біжить», біля парку Танкістів (вул.Князів Коріатовичів), в центрі селища цукрового заводу.
Дослідження показали, що найбільш забруднені пилом райони біля «Бастіону», заводу дереворізального інструменту Петровського, рембази (вул.Нігинське шосе), стадіону К-ПНУ та міськлікарні (перехрестя вул.Огієнка і Пушкінської, супермаркету «Фуршет» (перехрестя Данила Галицького та Гагаріна), перехрестя вул.Князів Кориатовичів та Матросова, вул.Харченка (район тютюнової фабрики).
Найкраща ситуація з якістю атмосферного повітря в лісопарковій зоні на вул.Шевченка (вздовж каньйону), у Старому місті, на Руських та Польських фільварках.
Щодо шумів, то в результаті проведення 91 дослідження з’ясовано, що найбільше страждають від шумового забруднення вул.Червоноармійська (район стоматполіклініки), просп.Грушевського (від мосту «Лань, що біжить»), мікрорайон Черемушки (вул.Привокзальна), центральна частина міста.
Важливим було також вивчення якості води в р.Смотрич, у місцях масового відпочинку жителів міста. Експерти встановили, що на вході до міста вода річки є посередньою, тобто помірно забрудненою, а на виході з міста – сильно забрудненою. Найбільшу кількість забруднюючих речовин у Смотрич несе річка Дібруха. Щодо якості води в природних джерелах, то найкращою є вода в джерелі на вул.Гуменіська (перехрестя вул.Розвадовського та Жукова), на ІІ місці - джерело поблизу Слобідки-Кульчієвецької, ІІІ - у кар’єрі в районі Цибулівки, четвертому – перед входом у парк (Пушкінський узвіз) та Маріїнське джерело (біля фортеці), п’яте – біля СТО (перехрестя вул.Нігинське шосе та Північна), шосте – криниця біля сходів Фаренгольца, сьоме - «Під орлом».
Що ж до зони відпочинку, то шум у сквері «Гунські криниці» має незначне відхилення від норми в бік збільшення. Для запобігання цієї ситуації міський голова прийняв рішення перекрити рух у цьому місці. А от «Лебедине озеро» має допустимі показники шумового забруднення.
За словами Сергія Бабія, екологічний моніторинг має на меті не лише з’ясувати ситуацію в місті, але й покращувати її. На сесії міськради 16 квітня планується прийняти Програму охорони навколишнього природного середовища міста на 2013-2020 роки, що дозволить спланувати комплекс заходів для покращення екологічної ситуації в місті.

Теги: екологія, Кам'янець

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.