Перейти на мобільну версію сайту


06.02.2015

ЧОЛОВІКІВ ОБМЕЖАТЬ?

Містом ширяться чутки, що чоловіків за кордон не випускають. Сім’ї, які годувалися винятково з-за кордону, шоковані, бо де сьогодні в Україні заробити на прожиття? Як нині продовжувати навчання дітей, виплачувати кредити тим чоловікам, котрі сподівалися на такі заробітки? Це один бік медалі. Але є й інший бік, як бути тим чоловікам, яких мобілізували, чи які чекають на ротацію, коли інші ховаються за кордоном?

Відповідно до ст.33 Основного Закону держави, передбачено, що кожному, хто на законних кордон.jpgпідставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання і, зокрема, право вільно залишати територію України. Водночас у положеннях Конституції України зазначається, що у випадках, передбачених законом, особа може бути обмежена в реалізації зазначених вище прав і свобод.
Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21 жовтня 1993 р. (ч.6 ст.22) передбачено, що громадянам, які перебувають на військовому обліку, з моменту оголошення мобілізації забороняється зміна місця проживання без дозволу посадової особи, визначеної у частині 3 цієї статті, якими є, зокрема керівники органів, де вони перебувають на обліку.

Отже, право особи вільно виїжджати за кордон може бути обмежене за наявності обставин, визначених законом. Такими обставинами можуть бути заборона виїзду за кордон на підставі рішення суду, а також виконання доручення правоохоронних органів у ході досудового та судового розслідування щодо особи, яку оголошено в розшук. Розшук особи проводиться на підставі Кримінального процесуального кодексу України (ст.281). Згідно з нормами цієї статті, оголошення особи в розшук здійснюється слідчим або прокурором, якщо вона є підозрюваною у вчиненні злочину і під час досудового розслідування місцезнаходження її невідоме. Слід зазначити, що про оголошення розшуку виноситься окрема постанова, якщо досудове розслідування не зупиняється, або вказується в постанові про зупинення досудового розслідування, якщо таке рішення приймається, відомості про що вносяться до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Акцентуємо увагу, що відповідно до ст.336 Кримінального кодексу України, за ухилення від призову за мобілізацією передбачається покарання у вигляді позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.

Отож, для заборони виїзду особи з України необхідна наявність відкритого кримінального провадження, в якому особа, яка ухиляється від мобілізації та якій повідомлено про підозру, оголошена в розшук на підставі рішення прокурора або слідчого.

Громадяни України, які підлягають мобілізації, можуть вільно перетнути державний кордон і не зобов’язані пред’являти жодного підтверджувального документа, виданого органом, що здійснює облік, за умови, якщо проти них не відкрито в установленому законом порядку кримінальне провадження та їх не оголошено в розшук.

Закону, який би не дозволяв військовозобов'язаним особам виїжджати за кордон, поки що немає.
30 січня Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про додаткові заходи щодо забезпечення проведення часткової мобілізації в 2015 році», яким доручив Кабміну опрацювати питання законодавчого врегулювання порядку виїзду за кордон громадян України, які підлягають призову на військову службу за мобілізації. Цей порядок повинен діяти впродовж особливого періоду - тобто на час мобілізації. Поки інформації немає, яких категорій громадян торкнеться новий порядок.

Теги: мобілізація, виїзд за кордон

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.