Перейти на мобільну версію сайту


21.02.2020

«…ЧЕРЕЗ ТИСЯЧІ ЛІТ ЛИШ ПРИХОДИТЬ ПОДІБНЕ КОХАННЯ»

закоханіВолодимир Сосюра написав ці слова майже сто років тому у 1922 році. Не кожне місто може розповісти історії кохання, про які будуть згадувати тисячоліття. І тільки у нашому древньому і вічно молодому Кам’янці є про що розказати у День закоханих.

13 лютого Картинна галерея міста гостинно відчинила двері для своїх відвідувачів. Тут всіх бажаючих зустрічали у літературно-мистецькій вітальні «Романтичні історії Поділля». Тема кохання об’єднала людей різного віку. Говорили про Романтичне Поділля, такий собі театралізований екскурс в глибину віків. Ідея належить територіальному центру «Турбота» (дир.Солодковська В.В.) та галереї мистецтв (дир.Ковальчук А.М.) Втілила ідею в життя на прикрасила теплотою душі Тамара Скрипник.

Епізод за епізодом змінювалися віки, століття промайнули перед очима. Історії – одна за одною: сумні, зі щасливим кінцем, щемні і захоплюючі і все це відбувалося на теренах нашого казково-магічного міста.

Сплелося все в одному подиху: цікаві оповіді від працівників музею-заповідника (Алли Ковальчук, Андрія Павловського, Ростислава Майора, Ярини Зайшлюк), згадали феєричну долю Софії Потоцької, більше схожу на видумку, ніж на справжнє життя; не менш цікава та непередбачувана виявилась історія кохання Тиміша Хмельницького, сина Богдана Хмельницького, з Розандою Лупул, молодшою донькою молдавського господаря Василя Лупула; історію кохання, яка стала сенсом життя Степана Руданського за часи навчання в Подільській духовній семінарії, якій ми завдячуємо народженню пісні «Повій, вітре, на Вкраїну»; трагічні роки турецького панування на теренах Поділля, про кохання в палаці Махмета ІУ і Гюльнуш-султан; інтригуючі розповіді про кохання «з родзинкою, полуничкою чи перцем», кому як завгодно, але оминути таку пікантну тему в Кам’янці ми не можна. Заінтригували аудиторію Ростислав Майор про «будинки з червоними шторами» та Славко Полятинчук, регіональний координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна громада» інституту «Республіка» кам’янецькою придебенцією. Все з гарною музикою, а про виконання «Ніч яка місячна» Дмитром Бачинським, годі і говорити! Це яскраво-театралізоване дійство стало можливим завдяки молодим акторам режисерського відділення коледжу культури і мистецтв (кер. Ольга Козак), їх перевтілення в образи, цілі композиції про кохання, чого тільки вартує «Така любов буває раз в ніколи»! і театру «Мельпомена», центру дитячої творчості, їх подарунок «Троянда кохання» дійсно став чуттєвим подарунком для усіх присутніх і звісно ж без дизайн-студії історичного костюму, яка надає змогу доторкнутись до епох (кер.Ірина Шухтуєва) атмосфера б не вдалася.

А на завершення всіх чекав сюрприз від Всеукраїнської Ініціативи «Активна громада Кам’янець-Подільський»: кожний з присутніх мав можливість теж увійти в історію, залишивши на стенді «За що я люблю своє місто» особисті побажання, пропозиції в прозовій і віршованій формі, а натомість отримати солодку цукерочку з передбаченням.

Галина Бойко, комунікаційний координатор ВІ «Активна Громада Кам’янець-Подільський».

Теги: до Дня Закоханих

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.