Перейти на мобільну версію сайту


08.07.2020

ЧЕМЕРІВЦІ ХОЧУТЬ ДО КАМ'ЯНЦЯ

08,0.jpgПісля появи нещодавно нової карти Хмельниччини в області утворився справжній ажіотаж. Найбільше дискусій виникло навколо майбутнього Дунаєвецького району, появу якого лобіює народний депутата Олександр Герега. Район, який не вдалося "протиснути" як Городоцький, запропонували парламентарям в новому форматі й нових межах, значно урізавши сусідній Хмельницький та залишивши ні з чим майбутній Кам'янець-Подільський, який факично матиме існуючий формат.

Нагадаємо, 1 липня комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав нові межі п’яти районів Хмельницької області. Але з ними не згодні мешканці Ярмолинеччини, яких "тулять" до Дунаївців. Ініціативу про приєднання до Хмельницького району підтримали 20 тисяч мешканців Ярмолинецького району. Вони бажають, аби їх викреслили з новоствореного Дунаєвецького району.

Проти приєднання до Дунаєвеччини і сусідня Чемеровеччина. Днями в Чемерівцях відбулося народне віче. Його проведення ініціювали лідери громадської організації «Учасники АТО смт. Чемерівці та Чемеровецького району» Олександр Савчук, Микола Головатий і Віктор Пашненко. Свою позицію про визнання неправомірним рішення профільного комітету Верховної Ради України щодо приєднання Чемеровецького району до новоствореного Дунаєвецького району прийшли підтримати майже пів тисячі жителів Чемеровецького району.

Свою позицію висловив і Чемеровецький селищний голова Олександр Собань. Зокрема він зауважив, що всі проєкти формату майбутніх районів Хмельницької області передбачали приєднання Чемеровецької ОТГ до новоствореного Кам'янець-Подільського району. 

- Цей напрямок об'єднання територіально нам зрозумілий, близький та вважаємо його перспективним для нашої громади. Саме тому оприлюднена остання пропозиція профільного Комітету Верховної Ради щодо приєднання нашої громади до Дунаєвецького району викликала непорозуміння та обурення мешканців громади. За усіма чинниками – історичними, географічними, міграційними, трудовими, побутовими - абсолютно логічне наше приєднання до Кам'янця-Подільського. До того ж ми маємо підтримку щодо об'єднання з Кам'янець-Подільським районом у міської ради. Сьогодні ми активно відстоюємо на усіх рівнях влади нашу позицію. Просимо бути небайдужими! Долучайтеся до громадської акції «Чемеровецька ОТГ – за приєднання до новоствореного Кам'янець-Подільського району!», - прокоментував голова Чемеровецької ОТГ.

Не згідні з новим проєктом Хмельницької області і чемеровецькі обласні депутати Юрій Завальнюк, Олег Скринчук, Володимир Присяжний, Михайло Загородній, Анатолій Атаманчук та Олександр Савчук. Вони написали відповідне звернення, в якому висловили обурення діями профільного комітету Верховної Ради України а просили депутатський корпус вищого представницького органу влади дослухатись до думки жителів Чемеровеччини та залишити в силі раніше погоджені пропозиції щодо включення Чемеровецького району до складу Кам’янець-Подільського району.

- Потрібно завжди рахуватись з думкою людей, - зазначили обласні депутати.

Чи так це станеться та скільки районів матиме Хмельниччина дізнаємося незабаром.
Наразі на сайті Кабінету Міністрів України зареєстровано петицію "Чемеровецька ОТГ за приєднання до Кам’янець-Подільського району", яку підписало 430 осіб із необхідних для розгляду 25 тисяч. Якщо ви за приєднання Чемеровеччини до Кам'янця-Подыльського, переходьте за посиланням https://petition.kmu.gov.ua/kmu/Petition/View/3562?fbclid=IwAR0TEEiqul106DDgrx5QpWrY6UwgGzxEZuRMsNDum2j32_rf87K1FNDqtvM

Теги: децентралізація, райони, Хмельниччина, Чемеровеччина

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.