Перейти на мобільну версію сайту


25.09.2015

БУВ У СЕСІЇ ПОЧАТОК, АЛЕ НЕМА КІНЦЯ

24 вересня пройшла 35 сесія районної ради VI скликання. Народні обранці, певне, були дуже зайняті передвиборною агітацією, адже спочатку частина присутніх чекала, поки збереться кворум, та, розглянувши всього кілька питань, не змогла довесте пленарне засідання до логічного завершення - того ж таки кворуму не вистачило, аби достойно завершити 5-річну сесійну діяльність.

На порядок денний сесії було винесено 36 питань, два з яких були внесені додатково. Почали засідання з сесія райрадивідзначень.

Звання «Почесний громадянин Кам’янець-Подільського району» (посмертно) присвоєно Миколі Гордійчуку, який загинув у зоні АТО, та Анатолію Королю, який загинув від бандитської кулі в Італії, рятуючи італійців (про цю історію «КлюЧ» писав у номері №36 від 11.09.2015 р.). Депутати проголосували за вручення відзнаки районної ради «За заслуги» Володимиру Данилюку, Володимиру Василинчуку та Миколі Криваку.

На сесію було винесено 10 питань щодо перейменування, реорганізації та припинення діяльності навчальних закладів. Якщо зміну назви Гавриловецької ЗОШ, створення дошкільних навчальних закладів на прохання місцевих територіальних громад депутати підтримали одностайно, то питання реорганізації Великозаліської, Калачковецької, Княгининської ЗОШ І-ІІ ступенів у ЗОШ І ступеня, ліквідацію Демшинської і Вихватновецької шкіл як юридичних осіб депутати не підтримали. Основним аргументом, який наголошувався на засіданнях комісій, є об'єднання територіальних громад. Демшинська і Вихватновецька школи розміщені на території об’єднаної Китайгородської громади. Перспективу зазначених навчальних закладів буде визначати рада об’єднаної громади.

Народні обранці затвердили звіт начальника управління фінансів Олександра Федика про виконання районного бюджету за І півріччя та внесли зміни до бюджету до кінця поточного року.

Про хід виконання Програми соціально-економічного розвитку та залучення інвестицій в економіку району доповіла начальник управління економіки РДА Ольга Чіпізубова. Про підготовку району до роботи в осінньо-зимовий період доповідав начальник відділу архітектури та ЖКГ РДА Борис Бец.

А от на Програмі боротьби із злочинністю на території району сесія забуксувала...
Головний фінансист району наполягав, аби кошти правоохоронцям в цьому році не виділяти, мовляв цим питанням займатимуться нові очільники громад, адже, відповідно до реформи, буде створено муніципальну поліцію. Та, на думку окремих депутатів, поки цю поліцію створять, для міліціянтів ці гроші були би не зайвими, особливо як врахувати протяжність нашого району. Коли ж приступили до голосування, з’ясувалося, що для прийняття рішення не вистачає кворуму.

Не було його й після оголошеної півгодинної перерви. Депутати не поспішали в сесійну залу. Складалося таке враження, що їм вже байдуже, відбудеться сесія чи ні, розподілять кошти чи ні...

За час цієї каденції практично не було жодного випадку, щоб на сесію прийшли всі 84 депутати. Хіба що на першу, аби похизуватись, що вони стали депутатами. Окремим народним обранцям можна чи не кожної сесії ставити прогули. Питання, які функції виконує такий депутат, чи дбає він про громаду, яка віддала йому свої голоси? Чи його люди вибрали для того, аби він прийшов у сесійну залу, і, як казали, «повісив пінжак» (мовляв, присутній) та пішов у своїх справах?

Намагання голови районної ради Миколи Жогана зібрати депутатів так і не увінчалися успіхом, тож було прийнято рішення припинити пленарне засідання і продовжити його в інший день. А от коли цей день настане?..

Теги: сесія райради

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.