Перейти на мобільну версію сайту


10.07.2015

БУЛО ЖОВТНЕВЕ, А СТАНЕ МУКША?

Після прийняття законів про декомуназіцію суспільства в Україні планують перейменувати 3% міст і сіл.

На основі даних моніторингу Українського інституту національної пам’яті спеціалісти інформаційно-аналітичного центру «Info-Light» створили інтерактивну карту з 877 українських населених пунктів, які мають перейменувати до 21 листопада. На неї нанесли 28 міст, 48 містечок, 801 селищ і сіл. Фахівці повідомляють, що дані будуть оновлюватися.

Також відповідно до закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», під перейменування потраплять два обласних центри - Кіровоград і Дніпропетровськ.

Нагадаємо, відповідно до закону, до назв, які слід перейменовувати належать ті, у яких використані імена (псевдоніми) осіб, які обіймали керівні посади у комуністичній партії (від секретаря райкому і вище), вищих органах влади та управління СРСР, УРСР, інших союзних або автономних республік, працівників органів держбезпеки. Також підлягають зміні найменувань, у яких використано назви СРСР, УРСР, інших союзних або автономних республік та похідні від них. Назви які пов’язані з діяльністю Комуністичної партії (включаючи партійні з’їзди), річницею Жовтневого перевороту, встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідуванням учасників боротьби за незалежність України.

Рішення громади мають прийняти до Дня Свободи та Гідності 21 листопада 2015 року. Опісля впродовж трьох місяців Верховна Рада України прийме рішення про перейменування.

У Хмельницькій області планується перейменувати одне селище та 13 сіл. Отож, яку нову назву дати своєму населеному пункту думатимуть у селищі Комунар Новоушицького району, с.Жовтневе Кам’янець-Подільського району, с.Петрівське Дунаєвецького, с.Ленінське Чемеровецького, с.Радянське Деражнянського, с.Червона Зірка Хмельницького, с.Петрівське Старосинявського, сс.Петрівське та Жовтневе Волочиського, сс.Чапаєвка та Жовтневе Касилівського, с.Ленінське Теофіпольського, с.Ленінське Старокостянтинівського та с.Радгоспне Полонського району.

- Якщо потрібно буде перейменовувати, звичайно будемо це робити, - коментує ситуацію голова Слобідко-Кульчиєвецької сільської ради Руслан Нестеров, до складу якої входить село Жовтневе. - Нинішню назву село отримало після Другої світової війни. До того часу в різний період воно мало дві назви - Мукша-Китайгородська та Міська Мукша. Будемо враховувати всі пропозиції, які надійдуть від мешканців села, та оберемо або нову назву, або ж повернемоя до якоїсь із старих.

Теги: декомунізація, с.Жовтневе

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.