Перейти на мобільну версію сайту


21.02.2020

БРИТАНЦІ ВЧИЛИ САМОЗАХИСТУ

британціЗахист військовослужбовців від СВП був у фокусі уваги в Центрі розмінування. Вже завершився тижневий тренінг із курсу «Організація пошуку саморобних вибухових пристроїв», проведений вітчизняним оборонним відомством спільно з Агенцією НАТО з підтримки та постачання. Лекторами виступали досвідчені британські інструктори.

Внаслідок підриву на СВП загинули і було поранені чимало українських захисників у Донецькій і Луганській областях, де тривають бойові дії. З 2014-го на сході країни зафіксовано понад 300 інцидентів із застосуванням противником СВП, що здебільшого призвело до втрат особового складу та техніки. Як і протипіхотні міни, вони є зброєю не вибіркової дії й продовжують завдавати великої шкоди не лише військовим, а й цивільному населенню.

За словами координатора тренінгу від Міноборони полковника Сергія Зубаревського, від СВП важко захиститися, адже їх можна виготовити різними способами, використовуючи матеріали, які дозволяють уникнути виявлення пристроями.

– Маємо на меті досягти взаємосумісності сектору безпеки і оборони України з НАТО у питаннях знешкодження вибухонебезпечних предметів та саморобних вибухових пристроїв. Країни Альянсу досягли у цьому напрямку певних зрушень. Україна переймає північноатлантичний досвід протидії СВП, – зазначає полковник Сергій Зубаревський.

В Україні ще немає керівного документа, який би визначав тактику дій і організацію пошуку СВП, але передбачається розробка військового стандарту. Цим займається управління екологічної безпеки та протимінної діяльності Міноборони.

Українські військові навчатимуться найкращих світових практик за напрямком протидії СВП, і якщо їх застосувати у військах і, зокрема, в районі проведення ООС, то це може значно знизити втрати серед особового складу. А також надасть можливість застосовувати наші підрозділи у спільних операціях НАТО з підтримки миру. 


Теги: Центр розмінування, британці провели тренінг

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.