Перейти на мобільну версію сайту


30.11.2012

БЕЗГОСПНЕ ОБЛІКУЮТЬ І ЗАБЕРУТЬ...

Через зміни в структурі виконкому чимало нормативних документів потребують суттєвих доповнень і уточнень. Отже, наприкінці минулого тижня було зроблено крок до того, аби знайдене безгоспне майно було взяте на облік.
У першу чергу, це стосувалось Порядку набуття територіальною громадою міста права комунальної власності на безгоспні речі (майно), відумерлу спадщину та знахідку.
Секретар міської ради Василь Сенюк рекомендував департаменту правового супроводу та контролю привести цей документ у відповідність до вимог чинного законодавства та структури міської ради.
22 листопада заступник директора департаменту економіки та розвитку інфраструктури міста Майя Гурська на засіданні постійної комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства презентувала проект нового Порядку.
Начальник департаменту правового супроводу та контролю Наталія Савчук зауважила, що дія Порядку поширюється на будь-які об’єкти цивільних прав, які є безгоспними чи визнані у встановленому законодавством порядку відумерлими (тобто щодо яких відсутні спадкоємці), а також на знахідки.
Підготовка матеріалів щодо набуття громадою права власності на нерухоме майно нежитлового призначення та рухомих речей, знахідок покладається на департамент економіки та розвитку інфраструктури міста, права власності на об’єкти житлового фонду – на департамент житлової політики, доріг та інфраструктури, земельних ділянок – на управління земельних ресурсів.
Підприємства, які обслуговують житловий фонд комунальної власності, зобов’язані виявляти об’єкти, які не мають господаря, і щомісяця направляти до міської ради їх перелік. Облік безгоспних нерухомих речей та майна здійснює МБТІ.
Після отримання свідоцтва на право власності на безгоспну нерухому річ, міська рада може прийняти рішення щодо подальшого її використання за цільовим призначенням, про зміну цільового призначення, про відчуження (у тому числі приватизацію, обмін тощо), реконструкцію та капітальний ремонт, ліквідацію речі, рекультивацію земельної ділянки тощо.
Рухомі речі соціально-побутового призначення (меблі, побутова техніка тощо) за рішенням сесії міської ради можуть бути передані установам освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, комунальним підприємствам, іншим організаціям міста.
Після державної реєстрації права комунальної власності на об’єкти житлового фонду, їх розподіляють між громадянами, які перебувають на квартирному обліку, для поліпшення житлових умов.
Кошти, отримані від реалізації безгоспного майна та знахідок, мають бути перераховані до міського бюджету та використовуватися міською радою в інтересах громади.

Теги: безгоспне майно, взяття на облік

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.