Перейти на мобільну версію сайту


28.06.2019

БЕЗ ПАНІКИ: ХОЛЕРИ НЕМАЄ

холераНещодавно в мережі поширилась інформація про те, що в Дністрі на території Молдови виявили холероподібний вібріон. Містом почали ширитися чутки про холеру. Прес-служба КП «Міськтепловоденергія» з цього приводу повідомляє:

Першоджерелом інформації став молдавський сайт новин point.md. Зв’язавшись з адміністраторами сайту, ми одержали інформацію з архіву цього сайту за 18 червня минулого року. В описі цього видання зазначається про його мету. Навіть, якщо б це була цьогорічна інформація, для паніки немає ані причин, ані приводу. Місця, де в минулому році відбирали з Дністра воду для проб в Республіці Молдові, знаходиться за сотні кілометрів нижче за течією, аніж наші водозабори. 

Холероподібний вібріон – це бактерія, яка, хоч і називається страшнувато, але не є збудником холери. Він може спровокувати максимум шлунково-кишкові розлади, але найбільш часто вражає дітей, які купаються у брудній воді та «нахлюпуються» її. Ця бактерія не живе у водоймі постійно, вона з’являється у річках та озерах після рясних дощів або сильної спеки і є сигналом про надмірне забруднення води. Та якщо вода проточна, то через кілька днів вона самоочищується і ніяких додаткових заходів безпеки не потребує.

Згідно з інформацією, яку надав Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України, який регулярно досліджує водойми і, зокрема, р.Дністер на наявність небажаних для людини бактерій, про що звітує на своєму сайті, і про будь-які відхилення від норми одразу повідомляє у відповідні структури. Наразі жодних даних за наявність цієї бактерії не повідомляється.

Зі свого боку КП «Міськтепловоденергія» інформує, що якість питної води, яка подається в розподільчі мережі міста з централізованих систем водопостачання, контролюється вимірювальною лабораторією з контролю питної води нашого підприємства.

Щоденно декілька разів проводиться відбір проб води з водопровідних насосних станцій (ВНС), артезіанських свердловин, контрольних точок водопровідних мереж, р.Дністер, згідно з робочою програмою погодженою Головним управлінням ГУ Держпродспоживслужби до 2020 року.

Головне управління Держспоживслужби в Хмельницькій області також проводить відбір проб води з контрольних точок водопровідних мереж та ВНС. За даними контрольних вимірювань якості питної води, відхилень від вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» наразі не виявлено.

Підприємство забезпечене необхідними реагентами та знезаражуючими засобами для водоочистки, які передбачені в технологічній схемі водопідготовки. На водогоні застосовується гіпохлорит натрію електролізний.

Не так давно така ж жахалка ширилась інтернетом з дигідроген монооксидом, що його подають у водопроводи під час воєнного стану. Дигідроген монооксид (DiHydrogen MonOxide) – це своєрідний мем для науковців. Насправді це звичайна вода. Її хімічна формула Н2О – це два атома водню (дигідроген) і один атом кисню (монооксид). Ті, хто поширював чи коментував пости про «небезпечну» речовину у водопроводі, зазначали, що це жарт.

КП «Міськтепловоденергія» закликає журналістів бути уважними і перевіряти новини перед тим, як їх передруковувати, тому що залишається здогадуватися, що має на меті поширення паніки серед населення в умовах війни.


Теги: КП «Міськтепловоденергія» повідомляє

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.