Перейти на мобільну версію сайту


26.07.2013

БЕЗ МІНІСТРА, ЗАТЕ З РЕКОРДОМ

Анонсований на початок цього тижня візит на Кам’янеччину міністра агарної політики та продовольства не відбувся. Та наші хлібороби не дуже образилися, навпаки за всю історію спостережень та введення статистики продемонстрували для нашого краю рекордний урожай пшениці.
Хлібороби ТОВ ВКФ «Агро-Еко ХХІ» (директор Олександр Гіндзяровський) цього року дали врожайний рекорд. Понад 100 центнерів пшениці вони збирають з гектара на полях біля с.Велика Слобідка.
- Таких показників ми досягли завдяки грамотній організації праці, застосуванню сучасної технології обробки грунту та рослин, якісним добривам та насінню, - розповідає директор з рослинництва «Агро-Еко ХХІ» Олександр Вольський. – Насіння використовували імпортне - «Бумер». Воно адаптоване до наших умов. Також велику роль зіграло те, що грунт підживили курячим послідом, навколо якого був ажіотаж. Зокрема, було багато незадоволених з приводу смороду. Ми зрозуміли свою помилку і тепер послід будемо складувати, а вже потім вносити як добриво.
Підприємство вже зібрало озимий ріпак на площі 230 га. Триває збір озимої пшениці, клин якої хліб.jpgстановить 1000 га.
- Незважаючи на складні погодні умови, аграрії Кам’янеччини наближаються до екватора жнивної кампанії, - каже начальник управління агропромислового розвитку РДА Ігор Гай. - За станом на 22 липня, сільськогосподарські підприємства району вже обмолотили озимого ріпаку на площі 3105 га (намолочено 9615 т, середня урожайність - 31 ц/га), озимого ячменю – 1267 га (4308 т; 33,3 ц/га), озимої пшениці – 6521 га (27884 т; 42,8 ц/га), ярого ячменю – 260 га (728 т; 28 ц/га). Усього на полях району задіяно 47 комбайнів.
- Оперативні дані, які надходять з полів, дають надію, що цьогорічний валовий збір зерна не тільки не поступиться минулорічним показникам, а й значно перевищить їх, - зауважив голова РДА Михайло Желізник. – Нині стоїть завдання недопустити втрат вирощеного врожаю та провести його збирання в оптимальні терміни, відібрати якісний насіннєвий матеріал. Також на особливому контролі знаходиться виплата заробітної плати комбайнерам.
Михайло Дмитрович повідомив про ситуацію, яка склалася навколо елеватора філії «Смотрич» ТОВ СП «Нібулон» (с.Кам’янка). Аграрії скаржаться, що потрібно вистояти великі черги, щоб здати зерно. За словами директора підприємства Артема Пержинського, причиною цього стали дощі, тому час сушіння зерна збільшувався, а отже і утворювалися черги. Коли ж погода стабілізується, зникнуть і затримки.

Теги: Михайло Желізник, Ігор Гай, агросектор, жнива

Дивіться також:





Повернення до списку





Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:










Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.