Перейти на мобільну версію сайту


05.04.2013

БЕРЕЖЕНОГО БЕРЕЖЕ БОГ

Керівники міста та району перевіряли готовність до паводку
2 квітня міський голова Михайло Сімашкевич разом із своїм заступником Сергієм Бабієм та журналістами перевірили готовність Цибулівської греблі до можливої повені.
За прогнозами Гідрометцентру, складна гідрологічна ситуація очікується, крім Львівської, Тернопільської, Вінницької, Київської, Чернігівської областей, також і в Хмельницькій. А це означає, що в річках Західної України найближчим часом спостерігатиметься підйом рівня води до небезпечних позначок.
- На 99% ми готові до підйому води, один відсоток завжди потрібно залишати на повінь.jpgнепередбачувану ситуацію, бо невідомо, як поведе себе природа, – розповідає міський голова Михайло Сімашкевич.
За кошти підприємця, який орендує гідроелектростанцію, здійснено комплекс робіт, що дозволяють контролювати рівень води в річці. Уже понад 350 тис. грн витрачено на розчищення гирла річки та ліквідацію штучного острова з намулу, який перешкоджав проходженню води. Також влаштовано автоматичні шлюзи, які будуть відкриватися при необхідності.
Наразі на річці Смотрич тримається рівень води -6 до допустимої точки. Останні декілька днів спостерігалося збільшення рівня води, але воно не критичне. Цього року вода піднімалася лише на 15 см. Критичний підйом води 2,5 м був у 1999 році.
Щорічно під час танення снігу та випадання великої кількості опадів у вигляді дощу виникає загроза підтоплення вулиць Зіньковецька набережна, Карвасари, Руська та Річна, які знаходяться в каньйоні річки Смотрич. Усього в зону можливого підтоплення повінь-1.JPGпотрапляє 195 житлових будинків.
Раніше підтоплення виникали через відсутність можливості термінового скидання води через гідротехнічні споруди, розташовані на території міста по руслу річки Смотрич. Але в 2008-2012 роках проводилася модернізація гідротехнічних споруд Цибулівської ГЕС і тепер небезпеки для помешкань людей, які знаходяться в каньйоні річки, не повинно бути.
Цього ж дня перший заступник голови РДА Ніна Фабіянська, завідувач сектору з питань цивільного захисту населення РДА Оксана Березовська та інженер з використання водних ресурсів Кам’янець-Подільського міжрайонного управління управління водного господарства Роман Бойко здійснили виїзд у населенні пункти району з метою перевірки об’єктів водного господарства та їхньої готовності до можливої повені.
На території району знаходяться 7 меліоративних систем - в сс.Залісся, Грушка, Супрунківці, Лисківці, Слобідка-Рихтецька, Калачківці. Найбільш небезпечними в плані пропускання весняної повені є великі руслові водойми на річках. У нашому районі таких ставків налічується п’ять. Проте перевірка показала, що надзвичайних ситуацій на цих водоймах не очікується.

Теги: повінь, МНС

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.