Перейти на мобільну версію сайту


28.11.2014

БАЛАЧКАМИ СИТИЙ НЕ БУДЕШ

Минулого тижня в місті проходив трененг «Реформа денцентралізації в медіа». Окрім реформ децентралізації влади і місцевого самоврядування та териториальної організації влади, мова йшла конкретно про реформування в медичній галузі.
Тут про зміни скільки не говори, а толку як не було, так і немає. Здається, що медики не зацікавлені в здоров’ї людей. А медична галузь - найбільш прожерлива пані. Гроші потрібні на утримання приміщень, комуналку, зарплату, а вже на самого пацієнта залишається мізер. Тому медицина потребує термінового реформування. Але тут дуже багато зацікавлених осіб, для яких реформи невигідні, бо фінансування може просочитися крізь їхні пальці.
На думку директора Інституту розвитку територій Юрія Ганущака, найкраще було б, якби реформуванням займалися не лікарі, які часто зацікавленні в збереженні сталої системи. Найефективніший результат реформування медицини продемонструвала Словаччина, де реформами займався 35-річний економіст, який не мав жодного відношення до медицини.
Щодо шляхів розвитку медичної галузі в Україні, то пан Юрій підтримує ідею створення госпітальних округів, які обслуговуватимуть щонайменше 150 тисяч населення. Це дозволить ефективно використовувати і бюджетні кошти, і людський ресурс. Що ж до невідкладної допомоги, то пункти швидкої допомоги повинні дислокуватися безпосередньо в мікрорайонах.
В Україні вже кілька років проводиться так звана медична реформа, при цьому на медичну галузь виділяється біля 3% ВВП. Наприклад, в Америці ця цифра становить близько 12% ВВП, хоча одна з найкращих медичних систем створена у Франції, там виділяється понад 11% ВВП.
У 2015 році український уряд планує зменшити витрати на медицину, тобто виділити менше 3% ВВП, остаточно поставивши галузь на коліна.
Хоча вихід є - розвивати первинну ланку медицини. Світовий досвід, узагальнений ВООЗ, свідчить, що розвиток первинної допомоги на засадах сімейної медицини є найефективнішим засобом досягнення справедливого розподілу і раціонального використання коштів та підвищення результативності роботи всієї галузі охорони здоров'я.

Теги: медична реформа

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.