Перейти на мобільну версію сайту


08.05.2015

АГРАРІЇ ФОРМУЮТЬ КАДРОВИЙ РЕЗЕРВ

Те, що висококваліфіковані спеціалісти вкрай затребувані на ринку праці, не варто зайвий раз доводити. Кадровий голод сьогодні відчувається в усіх галузях економіки. Не є виключенням і сільське господарство: впроваждення нових технологій, модернізація АГРАРІЇ ФОРМУЮТЬ КАДРОВИЙ РЕЗЕРВтехніки й виробничих потужностей вимагають відповідного підбору персоналу.

Не відкриємо секрету, якщо скажемо, що часто випускники аграрних вишів, добре підготовлені теоретично, не мають практичних навиків як вирішити ту чи іншу виробничу проблему. Усунути цей недолік взялися в Асоціації «Сільськогосподарські товаровиробники Поділля» спільно з ПДАТУ.

Днями на кафедрі «Менеджмент організації і адміністрування» ПДАТУ (завідувач - доктор економічних наук, професор Алла Чикуркова, декан економічного факультету Володимир Рудик) для студентів аграрного вишу провели науково-практичний семінар «Формування якостей ефективних менеджерів аграрного виробництва».

Голова Асоціаці «СТ Поділля» Анатолій Зелениця та його колеги по Асоціації Іван Грубі та Віталій Завадський розповіли студентам про роботу своїх підприємств. Студенти, в свою чергу, АГРАРІЇ ФОРМУЮТЬ КАДРОВИЙ РЕЗЕРВцікавились, як керівники досягли такого успіху в житті, як відбувалося їхнє становлення як професіоналів, яким сьогодні має бути спеціаліст та які практичні навички має опанувати.
- Наші господарства стануть своєрідними практичними базами для студентів-аграріїв, - після завершення семінару ділиться враженнями Анатолій Зелениця. - Вони матимуть змогу ознайомитися з усіма процесами виробництва, побачити як працює техніка й спробувати попрацювати на ній. Думаю, це буде колосальний практичний досвід для тих молодих аграріїв, котрі планують своє життя пов’язати із сільським господарством. Кращі студенти, які зарекомендують себе під час практики, у перспективі матимуть всі шанси на працевлаштування.
Кадрова школа, повністю загублена державою, має можливість на відродження лише завдяки спільним зусиллям. Перші кроки, й сподіваємося не останні у цьому напрямку вже зроблені Асоціацією.

Варто зауважити, що місцеві сільгоспвиробники активно працюють не лише в напрямку підготовки висококваліфікованих кадрів. Вони й далі продовжують гуртуватися навколо ідеї надання якісних послуг, модернізації виробництва та розвитку агробізнесу в регіоні.
28 квітня на базі ПП «Мрія-2010» (с.Китайгород, керівник Анатолій Яковенчук) пройшов виїзний семінар, ініціатором якого виступила компанія «АСТРА». Підприємство продемонструвало присутнім аграріям можливості причіпної пневматичної сівалки для точної сівби «Challenger-9100», призначеної для посіву технічних культур (кукурудза, соняшник, соя, горох, сорго та інших) за традиційною, мінімальною і нульовою технологією обробітку грунту.

- Погода була досить сприятливою і гості, які завітали на захід із задовленням спостерігали за тестовим посівом насіння кукурудзи від «Монсанто» і «ПІОНЕР» та сівалкою «Challenger-9100», - каже виконавчий директор Асоціації Світлана Антонецька. - Ми не вперше проводимо подібні практичні семінари спільно із управлінням агропромислового розвитку РДА. Приємно, що начальник управління Ігор Гай підтримує такі вкрай корисні справи, а ми, в свою чергу, гуртуємося, аби спільно вирішувати нагальні проблеми та допомагати один одному практичними порадами.

Теги: аграрії, Асоціації «Сільськогосподарські товаровиробники Поділля»

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.