Перейти на мобільну версію сайту


24.01.2014

А СНІГ АГРАРІЯМ НА РУКУ

Перший справжній сніг, що добряче вкрив землю, здавалося, стане загрозою для аграріїв, котрі вже давно подбали про озимі посіви, засіявши ними площу в 16960 га.
Чи постраждає цьогорічний урожай від раптової зими, ми вирішили дізнатися у заступника голови РДА Ігоря Гая.

- Минула осінь і нинішня зима сприяли розвитку вегетативної системи рослин, - заспокоює Ігорагро.jpg Віталійович. - Навіть ті підприємства, котрі запізнилися із строками посіву, за рахунок погоди вирівнялися в термінах. Сніг, що випав, аграріям тільки на руку й добрий врожай!
На сьогоднішній день до 90-95% посівів озимих культур знаходяться у відмінному стані, мають належну густоту та розвиток.

Не приховую, були перестороги, що рослини за відсутності снігового покриву вийдуть із стану спокою та підуть у ріст. На щастя, цього не сталося. Хоча, наприклад, якщо порівняти із озимою пшеницею, то ячмінь знаходиться у гіршому стані, адже культура більш делікатна до природних змін. Не виправдалися перестороги щодо посіві озимого ріпаку. Якщо раніше були роки, коли половину посівів вимерзало, то сьогодні 100% рослин перебувають у доброму стані.
- Ігоре Віталійовичу, які з озимимих культур цьогоріч опинилися в лідерах?
- Безумовно це озима пшениця її засіяно на площі 14662 га, не відстає від неї озимий ячмінь, який займає плошу в 2013 га. Озимого жита посіяно на площі в 235 га,  озимих на зелений корм - 50 га. Найкраще із завданням впорадися наші потужні гіганти - «Нібулон», «Агро-Еко», «Агросолюшнс». Не пасуть задніх і дрібні фермери, та варто зважати на площі, які вони обробляють, звичайно, із потужними агрокомпаніями їх не порівняєш.
- Якщо ми вже заговорили про малі й великі підприємства, то не можу не оминути питання рейдерського захоплення земель, що минулого року наробило чимало шуму в пресі. Чи й досі триває війна за землю?
- Дякуючи журналістам, проблему вдалося вчасно локалізувати. Завдяки коструктивному діалогу влади й громади, все вирішилось. Про земельне рейдерство ми забули, сподіваємось, що назовсім.
- Чудово! Повертаючись до теми розмови, не лише погода впливає на урожай. Є чимало й інших чинників.
- Безумовно. Не менш важливим фактором є боротьба з гризунами. Цьогоріч засобами захисту було оброблено 12411 га озимих, 3704 га озимого ріпаку та 1946 га багаторічних трав.
- Чи розпочали аграрії Кам’янеччини підготовку до весняно-польових робіт?
- Сьогодні кипить робота в ремонтних майстернях, проводиться підготовка техніки. Загалом, агроформування району приблизно на 60% забезпечені мінеральними добривами, на 20% - засобами захисту та приблизно на 30% паливно-мастильними матеріалами. На перший погляд може здатися, що це мало, та більшість необхідних матеріалів приходять на початку весни, адже йдуть з-за кордону.
- Ігоре Віталійовичу, поки рослинництво перебуває в стані тимчасового спокою, тваринницька галузь, напевне, не зменшує своїх обертів?
- Можна й так сказати. У тваринництві проводяться традиційні для сезону зміни, як от природне вибракування, коли з ферм забирають тварин гіршого дійного стада. Вибраковують бичків, які, власне, для цих потреб і відгодовувались. Решта ж поголів’я традиційно залишається незмінним. Сподіваємося, й надалі ця картина буде стабільною.

Теги: агросектор, Ігор Гай

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.