Перейти на мобільну версію сайту

RSS

Новини

АЛЬТЕРНАТИВА ГАЗУ - СЕС!
22 жовтня перша сонячна електростанція з’явилася на Хмельниччині в селі Ясенівка Ярмолинецького району.
Цю електростанцію збудовано на землях держзапасу, її площа становить 2,5 га. Зведенням станції займалася група компаній «Екотехнік Прага», яка за 5 тижнів запустила в дію сонячну електростанцію, потужністю 1мВТ. Річне виробництво енергії з такої СЕС становитиме 2,3 млн кВт/год, а з часом потужність її буде доведена до 5 мВТ.
Загальна сума інвестицій склала 26 млн. грн.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ЮВІЛЕЙ ЗРІЛОСТІ
23-24 жовтня у навчально-науковому Інституті бізнесу і фінансів Подільського державного аграрного-технічного університету пройшла Міжнародна науково-практична конференція, присвячена 40-річчю з Дня заснування інституту. Урочисте засідання розпочалося із вітального слова ректора університету Миколи Бахмата і нагородження видатних працівників університету, тих, хто стояв у витоків факультету і сприяв його постійному розвитку.
Під час конференції доповідачі висловлювали власні думки щодо стану та перспектив розвитку економіки, бізнесу та фінансів.

БЕЗ НАДІЇ СПОДІВАЮТЬСЯ
За сприяння фонду «Відродження» та Асоціації сімейних лікарів міста «Сімейний лікар» 19 жовтня за круглим столом обговорювалися основні перешкоди у наданні якісної паліативної допомоги та перспективи створення хоспісу у нашому місті.
Головною у цій сфері залишається роль сімейного лікаря, який першим дізнається про діагноз пацієнта і забов’язаний повідомити його родичам. Він має допомогти хворому не тільки впоратись із фізичним болем, а й з емоційним почуттям приреченості. Великою проблемою залишається доступ до знеболюючих препаратів, але обіцяють, що вже у грудні випустять першу таблетку морфіну в Україні.

ПАЦІЄНТАМ - НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ
24 жовтня для представників влади та журналістів було презентовано цифровий ендоскоп, придбаний за кошти з міського бюджету. Ця відеоендоскопічна система для дослідження шлунково-кишківного тракту передбачає забезпечення візуалізації через відеомонітор і доступу до верхніх відділів шлунково-кишківного тракту. Також вона дозволяє оглянути стравохід, ДПК, з отриманням зображення високої якості.   
Такого обладнання немає в найближчих до Кам’янця районах.
- Ендоскопічне обладнання, яким користувалися до цього, могло провести якісно лише 1500 обстежень, - зазначив начальник міського управління охорони здоров’я Юрій Пливанюк. - З часом, через помутніння оптичних пучків, чіткість зображення зменшується і, відповідно, погіршується якість діагностики. Зазвичай, таке обладнання у 5 і 6 разів перепрацьовує закладений у нього ресурс.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ВІДЗНАЧИЛИ МАТЕРІВ-ГЕРОЇНЬ
«Кожнен із нас з раннього дитинства знає, що значить слово «мама», навіть якщо виріс в сім’ї один. Адже материнський труд оцінити неможливо. Протягом усього життя, ми - діти, несемо в душі єдиний і неповторний образ своєї матері, чия любов зігріває нас на всьому життєвому шляху. Мама завжди поруч – у молитвах, думках, спогадах», – з такими словами до матерів нашого району 19 жовтня звернувся голова РДА Михайло Желізник.
Цього дня 32 жінки Кам’янеччини отримали почесне ім’я «Мати-героїня». Привітати їх із святом та вручити квіти й подарунки прийшли також голова районної ради Іван Романчук, заступники голови РДА і голови райради Павло Довгопол та Остап Колотило.

МОЛОКОМ ЗАЙМУТЬСЯ ПРАВОХОРОНЦІ
Під час сесії райради депутат Сергій Тимчук звернувся до керівництва району, щоб те відреагувало на невиконання постанови Кабміну «Про встановлення мінімальних цін на закупівлю молока від населення». Адже, відповідно до рішення Уряду, сьогодні молокопереробники повинні були б платити селянам за літру молока не менше 2,2 грн. Натомість, молоко у населення закуповують у кращому випадку за ціною 1,8 грн за літру. Така низька ціна змушує людей вирізати ВРХ.

МЕДИЦИНУ НАБЛИЗИЛИ ДО ЧЕРЕМУШОК
18 жовтня на мікрорайоні Черемушки урочисто відкрито 10-ту амбулаторію загальної практики - сімейної медицини. Відтепер мешканцям цього району не потрібно буде добиратися до поліклініки, а близько біля дому отримати медичні послуги. Це дуже зручний заклад, адже в цьому приміщенні є й аптека, у якій можна буде придбати необхідні ліки.
Спонсором облаштування амбулаторії виступив власник аптеки Анатолій Залюбовський. На створення амбулаторії ним було витрачено 120 тис. грн. Тут облаштовано два кабінети для прийому сімейними лікарями, гінекологічний, маніпуляцій та денного стаціонару на 3 ліжка.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

КАПЛИЧКА ДЛЯ РЯТІВНИКІВ
16 жовтня біля колишньої пожежної частини, нині - загону територіального управління МНС у Хмельницькій області, відбулося освячення каплички, збудованої спільними зусиллями рятувальників та меценатів.
За урочистим освяченням спостерігали: міський голова Михайло Сімашкевич, представники Хмельницького управління МНС, начальник 2-го ДПРЗ територіального управління МНС у Хмельницькій області Віктор Муринець, начальник МВ УДІТБ в Хмельницькій області Олег Іванюк, депутати, особовий склад пожежно-рятувального підрозділу, віряни та журналісти.

Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

САХКАМІНЬ ІЗ ШВИДКОЮ
18 жовтня головний лікар амбулаторії загальної практики - сімейної медицини в с.Сахкамінь Ірена Сита отримала паспорт і ключі від нового автомобіля швидкої допомоги. Відтепер до понад 1000 громадян, які проживають у с.Сахкамінь та прилеглих до нього населених пунктах, матиме змогу виїжджати власний автомобіль швидкої допомоги.
З цього приводу головний лікар Центральної районної лікарні Яків Цуглевич зазначив, що на всю область з Держбюджету виділено кошти на придбання лише 16 таких автомобілів, один з них потрапив у наш район.

* Минулого тижня проведено перемовини із м. Хотин про випуск поштової марки із зображенням Кам’янця-Подільського, Хотина і Чернівців. Як запевнили у міській раді, кошти на виготовлення марки будуть використані із бюджетної статті «Популяризація міста».
* Минулої суботи засяяв Новопланівський міст. Відтепер з настанням сутінків верхня його частина світитиметься синім кольором, нижня лінія — жовтим. Загальна вартість проекту становить 800 тис. грн. Спеціально для нашого мосту в Полтаві виготовили світлодіодні лінійки, значно яскравіші та економніші. Завдяки цьому освітлення коштуватиме 6 тис. грн на рік і 16 грн — на добу.

КАМ’ЯНЕЦЬКІ ФЕСТИВАЛІ У СОТНІ КРАЩИХ
12 жовтня на конференції «TRAVEL MARKETING 3D», яка відбулась у рамках Міжнародного туристичного салону «Україна-2012» був оприлюднений список «100 best events of Ukraine - 100 кращих подій для українського туризму».
У список увійшли культурні, музичні, кулінарні, спортивні заходи, які відбулися з листопада 2011 року до жовтня 2012 року в усіх регіонах країни. Приємно, що і кам’янецькі фестивалі потрапили до цього списку. Зокрема, фестиваль повітроплавання «Кубок Поділля», молодіжний фестиваль «Республіка» та історичний фестиваль «Porta Temporis».

ВИБОРИ ЗМІСТИЛИ КАНІКУЛИ
Цьогоріч осінні канікули для школяв розпочнуться раніше. За освітянськими планами вони би мали розпочатися 29 жовтня, тобто наступного дня після цьогорічних виборів. Але в листі Міносвіти рекомендували перенести дату початку осінніх канікул.
Школярів пропонують відправити на відпочинок з 25 жовтня до 1 листопада, тобто з четверга по четвер. Причина зрозуміла: більшість виборчих дільниць розташовується в школах, а до складу комісій входять учителі, завучі і директори. І якщо дітей не буде в школі, коли йде підготовка дільниць, їм буде простіше.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

НЕМАЄ ГАЗУ – НЕМАЄ ГАРЯЧОЇ ВОДИ
У попередніх номерах ми піднімали проблему гарячого водопостачання в місті та зазначали, що після його відновлення з 3 жовтня, в окремих будинках гарячої води взагалі немає. А там, де вона є, її температура далека від слова «гаряча».
Цього тижня цю ситуацію прокоментував директор КП «Міськтепловоденергія» Валерій Гордійчук: «На жаль, мушу констатувати: маємо те, що маємо, як говорив перший Президент України. Ми справді маємо проблеми з якістю гарячої води. У деякі будинки ми взагалі її не подаємо. Причина в тому, що нам виділили дуже маленькі ліміти газу – всього 12 тис. куб.м на добу. А для того, щоб забезпечити всіх якісною гарячою водою, потрібно хоча би 18-20 тис. куб. м. Виділені ліміти розраховані лише на бюджетні установи: садочки, школи та лікарні, які ми повинні забезпечити в першу чергу. Ми це робимо, але попутньо подаємо гарячу воду і в ті будинки, де це можливо.
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

З ПОЧИНОМ НАС!
Здається, що минулого тижня ми з вами востаннє цього року насолоджувалися по-справжньому літнім теплом, адже стовпчики термометрів подекуди фіксували до +24оС. У понеділок погодні умови різко погіршилися. Спочатку дощ, а за ним раптове похолодання, яке триває протягом усього тижня, засвідчили, що «бабине літо» ми, на жаль, уже відгуляли. Різка зміна погоди вклала на лікарняні ліжка або на домашній диван чимало кам’янчан, більшість з яких - діти. За словами завепідвідділу міськСЕС Алли Грицай, мова йде про звичайні респіраторно-вірусні захворювання, сезонний підйом яких очікується вже наприкінці цього місяця. На даний час у місті не зафіксовано жодного випадку захворювання на грип. Як зазначили медики, поки що захворюваність на респіраторно-вірусні інфекції нижча від епідпорогу вдвічі. Протягом останнього тижня захворіло 238 кам’янчан, з яких 105 - діти, 18 осіб госпіталізовано.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ПІЛЬГОВИКИ ЗМОЖУТЬ ЇЗДИТИ БЕЗКОШТОВНО ЩОДНЯ. В ОДНУ СТОРОНУ.
10 жовтня відбулося засідання координаційної ради при райдержадміністрації з питань перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування. На ньому, зокрема, вирішено щоденно здійснювати пільгове перевезення громадян, які мають право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті. Щоправда, безоплатним проїзд буде лише в один напрямок - з Кам’янця- Подільського до населеного пункту.
Це рішення набере чинності із 14 жовтня. До цього часу пільгові категорії населення безкоштовно могли скористатися громадським транспортом упродовж трьох днів – понеділка, середи та четверга. Наскільки такі зміни протримаються і чи не є це своєрідною передвиборчою агітацію, покаже час.
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ


Статті 2776 — 2790 з 3160
Початок | Поперед. | 184 185 186 187 188 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
 

УВАГА! СМІТТЯ!
УВАГА! СМІТТЯ!

Ми – homo sapiens! Але, на жаль, не кожна homo насправді sapiens. І прикладів цьому можна навести чимало. Де не копни – скрізь хоч греблю гати... Сьогодні ж «копнемо» тему, яка зовсім не нова, але у ці дні – знову на піку обговорення.
Частина українців, яка не витримувала режиму #ЗалишайсяВдома, хоча б на кілька годин, але тікала зі своїх домівок. І тікала зазвичай в природу – подалі від благ цивілізації, COVID-19 та тривалої «самоізоляції». Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.