Перейти на мобільну версію сайту


09.03.2012

4-й зам - на спецперевірці

Перш ніж йти у держслужбовці, будь готовий до спеціальної перевірки. Указ Президента «Про Порядок організації проведення спеціальної перевірки відомостей щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування», який набрав чинності понад місяць тому, регламентує нові підходи до прийому кандидатів на державну службу.
001_1.jpgНині у повітрі зависла посада 4-го заступника міського голови Василя Строяновського. Затвердження сесією міськради Василь Станіславович пройшов, та приступити до виконання службових обов’язків поки що не може: його кандидатура чекає схвальних відгуків із шести (!) державних інстанцій. А все через новий указ Президента.
Краще чи гірше зробив гарант для чиновників?
Раніше процедура прийняття на державну службу була простішою, - ділиться думками завідувач організаційного відділу міської ради Валерій Клименко. - Після оголошення конкурсу на заміщення вакантної посади претенденти на державні крісла подавали заяви та проходили співбесіду на конкурсній комісії. Загалом потрібно було набрати 13 балів, відповівши на 5 запитань. Обов’язковими були знання Конституції України, законів про місцеве самоврядування, Закону «Про засади запобігання та протидії корупції». Також необхідно було відповісти на два запитання, які стосувалися майбутньої галузі, що курируватиме той чи інший чиновник.
На особу, котра виграла конкурс, підписували відповідний наказ і, як мовиться, «діло в шляпі». Нині ж до накатаної чиновницької колії прийняття на роботу долучилися ще шість міністерств, які у 15-денний термін мають дати відповідь на запит, направлений керівником органу державної влади чи місцевого самоврядування, щодо проведення спецперевірки кандидата у чиновники.
Від Міністерства внутрішніх справ України чекатимуть відомостей щодо притягнення особи до кримінальної відповідальності, наявності судимості чи адміністративних стягнень за корупційні правопорушення. Відписка має бути і з Міністерства юстиції стосовно наявності відомостей про кандидата у Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні правопорушення (виявляється, є й такий реєстр!). Достовірність відомостей, поданих у декларації про доходи, має перевірити Податкова інспекція. За стан здоров’я та адекватність майбутнього кандидата відповідатиме МОЗ. Державна міграційна служба перевірить громадянство, а Міністерство освіти і науки - чи, бува, не «липовий» у претендента на державне крісло диплом про освіту.
Звичайно, спецперевірка проводиться лише за згодою кандидата. Та якщо такої згоди немає, то і до державної служби - зась.
Кажуть, усе, що не робиться, - на краще, та чомусь цей постулат до нашої країни не зовсім годиться. У нас поки що все, що не робиться, то заради чиєїсь користі. Матимуть користь із майбутніх чиновників шість міністерств чи це справді зацікавленість держави у якісному відборі державних чиновників, поки що важко сказати. Та хочеться, звичайно, вірити в останнє.

Теги: закон, влада

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.