Перейти на мобільну версію сайту


10.01.2020

ЗАЙШОВ В АПТЕКУ – ОДРАЗУ ЖЕРТВА

ліки-1Нарешті і в Україні взялися за злочинний фармацевтичний бізнес. Зазвичай, людина, яка переступила через поріг аптеки, це вже потенційна жертва. Більшість ліків не відповідає необхідним властивостям. Є й такі, які взагалі штампують у підворіттях. І добре, якщо потрапить крейда, яка не допоможе, але й не нашкодить. Та найбільшої біди роблять фабульні ліки. Найжахливіше те, що жодного разу ні один злочинець не був покараний належно. Бо ж фармацевтична мафія одна з найпотужніших в світі. У нас аптеки на кожному кроці та невігластво користувачів аптек.

А погляньте на яскраві вітрини, які просто з порога зазивають: «Купи мене!!!» Фармацевтів, хоча які вони там фармацевти, прості продавці ліків, які більше і дорожче продасть, відповідно й зарплату отримає. Ми приходимо у аптеку і просимо провізора щось від головного болю, чи від застуди, чи від болю в шлунку і тут тобі включаються вони, прислужливі. Пропонують препарати певних фірм, які потрібно продати в першу чергу і дорого. І вже давно завели в базу даних комп’ютерів, на яких вони працюють. За це вони отримають чималі бонуси до зарплати. Є ще багато різних хитрощів, як то викладка товару на рівні очей, балакучі продавці, які до того, що ти прийшов купити, ще й втюхають тобі кілька препаратів, що мають знижку і малий термін зберігання. Свідченням хижості фармбізнесу є й дорогооплачувані представники, які їздять до лікарів з подаруночками, а ті ведуться на дріб’язкові подачки у вигляді халата, канцелярського приладдя, різних медичних засобів. Також представники таких фірм влаштовують для лікарів різні конференції, на які витрачають шалені гроші, аби тільки їх спокусити на співпрацю. Не виключенням з правил є і наше місто. Тут теж є така категорія медиків, які окрім лікарської практики ще й займаються просуванням фармацевтичного продукту певного бренду в народ.

лікиЦей гріх має лягти на їхніх дітей та онуків, адже брудні гроші добра нікому не приносили і не принесуть. Але в цьому ми самі винні, коли йдемо до аптеки як до магазину. Якось моя знайома вийшла з аптеки і вигукнула: «Дешевше з ювелірного магазину вийти». 

Окрім того, кожен з нас не повинен без рецепта лікаря йти до аптеки. Ми не повинні забувати, що провізор не лікар і на око не може поставити вам діагноз. Тому він може дати вам все, що йому заманеться. За кордоном в аптеці без рецепту жодних медпрепаратів не візьмеш. От нарешті і в нас визначено протокол лікування, щоб недобросовісні лікарі не впарювали хворим непотрібних ліків. За кордоном за цим наглядають страхові компанії, які і покривають витрати на придбання ліків. Але, нині, коли виробництво в нашій державі лежить під плінтусом, зрозуміло й економіка там саме, то про державні страхові компанії й говорити годі. Тому залишається надія на добросовісних лікарів і звичайно на оригінальні ліки. Слава Богу в Україні за підробку ліків відтепер садитимуть довічно.

Хоча в це мало віриться, тому що у фармацевтичної мафії величезні гроші і їхні юристи можуть зробити все, аби відвести їх від закону. Тому хочеться вірити, що перший крок зроблено. 

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про посилення кримінальної відповідальності за фальсифікацію ліків і їх поширення.
Підписаний закон посилює покарання у вигляді позбавлення волі за фальсифікацію лікарських засобів.

Зокрема, зміни внесуть до статті 321-1 Кримінального кодексу України «Фальсифікація лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів». Тюремний термін за виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут завідомо фальсифікованих лікарських засобів складе від п'яти до восьми років (до цього санкція за такі дії передбачала позбавлення волі на строк від трьох до п'яти років).

ліки-2Підписаний закон посилює покарання у вигляді позбавлення волі за фальсифікацію лікарських засобів.

Повторне порушення, групою осіб, або службовою особою із зловживанням службовим становищем, медичним або фармацевтичним працівником, або за допомогою інтернету – привід для позбавлення волі на термін від 8 до 10 років із конфіскацією майна.

Якщо порушення призвело до смерті людини або інших тяжких наслідків, визнаного винним зможуть позбавити волі на 10-15 років або довічно з конфіскацією майна.
Крім того, закон посилює відповідальність посадових осіб, діяльність яких безпосередньо пов'язана з обігом ліків. Так, поширення завідомо фальсифікованих лікарських засобів посадовою особою шляхом зловживання службовим становищем; медичним або фармацевтичним працівником, або за допомогою інформаційних систем, зокрема інтернету, карається позбавленням волі на строк від восьми до 10 років із позбавленням права обіймати певні посади та з конфіскацією майна. Але одне але, де набрати лабораторій які б одразу проводили експертизу на оригінальність ліків.

ЛЮДИ! Будьте обачливими, шануйте своє здоров’я, не замовляйте розрекламовані медпрепарати через інтернет мережу. Не читайте їхні агітки, адже там закладений 25-й кадр, з яким працюють висококваліфіковані психологи, яким теж дуже добре платять. Потім та сама ціна, як і ціна представників компаній, їхні автівки, дорогий друк агіток покладається на наші гаманці і плечі.


Теги: аптеки

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.